Nepatogus kinas: ZERO ZONE premjera + QnA SU MARK HAMMOND

Nepatogus kinas: ZERO ZONE premjera + QnA SU MARK HAMMOND

Baigęs kino mokyklą Niujorko Universitete (NYU), pastaruosius 30 metų Markas Hammondas dirba kaip režisierius, prodiuseris ir scenarijų autorius kino bei televizijos industrijoje. Jis turi daug patirties tarptautiniuose bendros gamybos projektuose, tarp kurių tokie dokumentiniai filmai kaip: „The Silent Invasion“ (1989); „Mini–Dragons“ (1993); „In No Uncertain Terms“ (1996); „Pharmacide“ (2012); „Red, Blue, Deport“ („Piknikas Morijoje“, 2022) ir „Zero Zone“ (2023). 2008 – 2018 metais M. Hammondas dirbo režisieriumi Pasaulio sveikatos organizacijoje (WHO), kur kūrė dokumentinius filmus apie įvairias visuomenės sveikatos problemas.

Markas Hammondas koprodiusavo vaidybinį filmą „One Love“ (2003) – romantinę dramą, kurioje vaidino Bob Marley sūnus, Ky–Mani Marley. Jis prodiusavo įvairius apdovanotus trumpametražius filmus, kaip „Driving Fish and Waves“, Jungtinės Karalystės ir Italijos bendros produkcijos filmą, kuriame vaidina Peteris Mullenas ir Lorenza Indovina. Jis taip pat prodiusavo „L’Amour Caché“, prancūzišką dramą, kurioje vaidino Isabelle Huppert ir Greta Scacchi – filmo premjera įvyko 2007 metų Toronto kino festivalyje. Vienas naujausių jo darbų – „The Traitor“ (2017), politinis trileris, nufilmuotas Ukrainoje.

„Zero Zone“ – naujausias režisieriaus dokumentinis filmas apie žaizdas, kurias valstybėje ir žmonėse palieka karas. Rusijos agresija yra nukreipta ne vien į karius, bet dažnai – kuo žiauresnėmis priemonėmis – ir į civilius. Tačiau net likę tarp griuvėsių, net fiziškai sužeisti vietos žmonės atsisako pasiduoti. Nuo dykynėmis virtusių miestų iki fronto apkasų šis filmas fiksuoja šalį, pasiryžusią aukotis ne tik todėl, kad jos žmonės nori išgyventi, bet ir todėl, kad jie trokšta būti laisvi.

 

LAISVOS KAINOS BILIETAS - KIEK MOKĖSI NUSPRĘSI PATS ARBA PATI
Laisvos kainos bilietas – tai solidarumo bilietas, kuomet vienų žiūrovų didesnė parama padeda atverti kino teatro duris tiems, kam įprastas kino bilietas yra per brangus.

Šiuo solidarumo principu vadovaujamės nuo pirmųjų festivalio metų. Tad visų kino teatrų, kuriuose rodomi „Nepatogaus kino” filmai, kasose mokėdamas grynais juo vadovaukis ir tu.

NEPATOGUS KINAS – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems.