Grįžti

KLAIPĖDOS KARILIONO FESTIVALIS 2021

Renginio nuotrauka, KLAIPĖDOS KARILIONO FESTIVALIS 2021

Festivaliai

2021-06-24 12:00 - 22:00 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis Facebook puslapis Nemokamas

Renginio aprašymas

Klaipėda gali didžiuotis turėdama unikalų varpų instrumentą – Klaipėdos karilioną, tapusį miesto savitumo simboliu. Jo koncertai nenutilo net karantino laikotarpiu ir vyko kiekvieną penktadienį bei šeštadienį. Aukštai ir plačiai sklindantys varpų garsai toliau darniai įsilieja į uostamiesčio garsinį peizažą.  

Ši kariliono garsų preliudija 2021 metų birželio 24-ąją veda į Klaipėdos kariliono festivalį, šiemet rašantį aštuntąjį savo istorijos puslapį. Festivalį rengia Klaipėdos koncertų salė.


Klaipėdos karilionas – tai vienas iš trijų didžiausių Lietuvoje esančių tokių muzikos instrumentų. Buvusio Klaipėdos centrinio pašto bokšte jis sumontuotas 1987 metais ir skambėjo iki 2006 metų, kai buvo pakeistas nauju.

„Royal Eijsbauts“ varpų liejykloje Olandijoje pagamintą dabartinį instrumentą sudaro 48 varpai, kurių diapazonas – 4 oktavos. Bendras varpų svoris – 5 tonos, o su visomis konstrukcijomis jis siekia 10 tonų. Didžiausio ir sunkiausio varpo masė – 900 kilogramų.

Klaipėdos kariliono festivalis – tai keturi koncertai per vieną ilgiausią metų dieną, kuriuose publika gali apsilankyti nemokamai. Varpų muzika girdima visame senamiestyje, tačiau geriausia jos klausytis Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Koncertai transliuojami dideliame ekrane, tad visi klausytojai gali ne tik girdėti, bet ir matyti varpinėje grojančius atlikėjus.

Kariliono festivalio koncertuose skambančius kūrinius, atlikėjus ir kompozitorius pristato muzikologė Veronika Janatjeva.
  Skambant Klaipėdos kariliono festivalio varpams kartu pakiliai praleiskime ilgiausią vasaros dieną!