Pažintinė vienos dienos kelionė: Mūšos tyrelio pažintinis takas – Žagarės istorinis takas

Pažintinė vienos dienos kelionė: Mūšos tyrelio pažintinis takas – Žagarės istorinis takas

Vienos dienos pažintinėje ekskursijoje su vietiniu gidu apsilankysite ilgiausiame pelkėje esančiame lentų take, kuris net įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Įveikti reiks daugiau nei 8 kilometrus. Šis takas įrengtas vertingoje ir saugomoje gamtinėje teritorijoje – telmologiniame draustinyje. Taip pat draustinis yra įtrauktas į NATUR 2000 tinklo teritorijų sąrašą. Kol vaikščiosite po šį pažintinį taką regioninio parko darbuotojas jums papasakos apie čia esančias aukštapelkes, tarpinio tipo pelkes, žemapelkes, durpynus, šlapius miškus ir ežerėlius.

Sustosite pasistiprinti kavinėje, pietums karštas patiekalas + gėrimas.

Toliau pažintinę savaitgalio kelionę autobusu tęsite regioninio parko lankytojų centre. Nuo čia vietinis gidas jus supažindins su nedideliu, bet savo istorija žavingu miesteliu. Apsilankysite dvare – angliškojo stiliaus rezidencijoje. Pasivaikščiosite po dvaro parką, kuris yra vienas puošniausių ir įdomiausių Lietuvoje. Netoli dvaro sodybos pamatysite istorinę Švėtės upės užtvanka. Keliausite Senosios Žagarės istorinėmis gatvelėmis ir Naujosios Žagarės senamiesčiu, bei pagal galimybę apžiūrėsite bažnyčią, Dievo tarnaitės Barboros kriptą.

Taip pat šios pažintinės ekskursijos autobusu metu pamatysite aukštus piliakalnius, ozus ir dolomito atodangą, kuris yra geologinis gamtos pavaldo objektas. Šiame karjere nuo XIX a., dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, rankiniu būdu buvo kasamas dolomitas kalkėms degti, vėliau – dar ir kaip skalda kelių tiesimui. 

Pilni įspūdžių keliausite namo.

 

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kaina –  35 eu asmeniui.

Į pažintinės-patyriminės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu,  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu papildomi mokami objektai:

  • Vietinio gido ekskursija po pažintinį taką – 4-5 eu.
  • Vietinio gido ekskursija po miestelį – 3-4 eu.
  • Pietai – 6-7 eu.

Pastabos: Šios vienos dienos savaitgalio kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Savaitgalio kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę ekskursiją tel.: +37064442909, +37067727036 arba +37065556313, el.paštas – keliaukime.ingridatours@gmail.com, sandra@ingridatours.lt arba keliones@ingridatours.lt .