„YIT Lietuva“ parduos „Rehau“ gamyklą Klaipėdos LEZ

„YIT Lietuva“ parduos „Rehau“ gamyklą Klaipėdos LEZ
AA

Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ su investuotoju „Hili Properties plc“ sudarė sutartį dėl Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pagal „Build-to-suit“ modelį pastatytos Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamyklos įsigijimo. 19 tūkst. kv. m ploto gamykla per rekordiškai trumpą laiką buvo suprojektuota ir pastatyta pagal individualius užsakovo poreikius. Visas projektas nuo sklypo paruošimo iki investuotojo pritraukimo truko 12 mėnesių.

Įvykus sandoriui gamyklą „Rehau“ nuomosis iš naujojo pastato savininko, Maltoje įsikūrusios įmonės „Hili Properties“. Gamykla veiklą turėtų pradėti vykdyti nuo kitų metų sausio. Joje bus įdarbinta daugiau nei 100 darbuotojų. Gamykloje bus gaminami grindų šildymo vamzdeliai.

Įgyvendinant gamyklos projektą „YIT Lietuva“ rūpinosi ne tik projektavimo ir statybų darbais, bet ir teisinių bei administracinių klausimų sprendimu, reikiamų technologijų įsigijimu.

„YIT Lietuva“ vadovo Kęstučio Vanago teigimu, vos per metus iškilusi gamykla – įrodymas, kad naujo individualiems poreikiams pritaikyto pastato statybos gamybos įmonėms gali būti gerokai efektyvesnis kelias nei esamų standartizuotų patalpų pritaikymas savo reikmėms.

 „Nors projektas pasižymėjo kompleksiškumu, o įgyvendinant jį kilo papildomų iššūkių dėl pandemijos ir trukdžių tiekimo grandinėse, jį planuojama įgyvendinti sėkmingai ir laiku, iki lapkričio mėn. pabaigos. Projekto pabaigą vainikuoja sėkmingos investuotojo paieškos. Neabejojame, kad projektas bus naudingas visoms pusėms, o svarbiausia – Klaipėdos regiono ir visos Lietuvos ekonomikai, prie kurios augimo prisidės viena iš pirmaujančių Vokietijos pramonės įmonių, vykdydama veiklą naujoje aukščiausius standartus atitinkančioje gamykloje“, – sako K. Vanagas.

"Džiaugiamės galimybe išplėsti savo portfelį Lietuvoje, įsigydami geriausią turtą ir užmegzdami ryšius su žinomu nuomininku. Šis nekilnojamasis turtas papildys mūsų šiuo metu turimus šešis prekybos centrus ir šešis restoranus Baltijos šalyse ir atitiks mūsų strategiją diversifikuoti portfelį bei nuomininkų įvairovę. Šis nekilnojamasis turtas, kuriame įrengtos naujausių technologijų gamybinės patalpos, atitinka įvairius tvarumo kriterijus ir mums yra patikima ilgalaikė investicija." – sako "Hili Properties" generalinis direktorius George Kakouras.

Anot K. Vanago, „Build-to-suit“ projektų aktualumas ir poreikis Lietuvoje toliau auga, tačiau jų gali imtis tik patyrę ir finansiškai pajėgūs vystytojai. „YIT Lietuva“ yra pasirengusi atliepti esamus rinkos poreikius ir artimiausioje ateityje įgyvendinti daugiau panašaus pobūdžio projektų.

Bendrovė pagal „Build-to-suit“ modelį neseniai taip pat pastatė bendrovės „Juta NT“ automobilių prekybos ir paslaugų centrą. Taip pat, anksčiau, įgyvendino „Prisma“ prekybos centro projektą Viršuliškėse Vilniuje.

YIT Lietuva sandorio patarėjas buvo Newsec Baltics. Sudarant sandorį pirkėją atstovavo bendrovė „Reverest Asset Management“. Teisines konsultacijas teikė advokatų kontora „Walless“.

„YIT Lietuva“ šiuo metu taip pat stato „Gerų baldų fabriką“ Kauno LEZ, atlieka bendrovės „Kauno baldai“ pastatų konversijos ir naujos gamyklos statybos darbus, Vilniuje plėtoja verslo centrą „Naujasis Skansenas Ž“, vykdo „Vilniaus lenkų kultūros namų“ statybas ir įgyvendina kitus rangos projektus.