VVTAT skyrė 75 tūkst.. ir 100 tūkst. eurų baudas dėl reikalavimų neatitinkančio dyzelino teikimo į rinką

VVTAT skyrė 75 tūkst.. ir 100 tūkst. eurų baudas dėl reikalavimų neatitinkančio dyzelino teikimo į rinką
AA

Vykdydama Alternatyviųjų degalų įstatymo laikymosi kontrolę savo srityje, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) prižiūri, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse būtų prekiaujama benzinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, ir dyzelinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų. Už šių reikalavimų nesilaikymą VVTAT skyrė UAB „Skulas“ 100 tūkst., o UAB „Palva“ - 75 tūkst. eurų baudą. 

Klaipėdos rajone UAB „Palva“ priklausančioje degalinėje atrinkto dyzelino bandinys taip pat neatitiko nustatytų reikalavimų. Po tyrimų VVTAT Naftos produktų laboratorijoje ir Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro Vilniaus Radiocarbon laboratorijoje nustatyta, kad biopriedo kiekis yra 3.33±0.04 proc.

Įvertinusi visas bylos aplinkybes, VVTAT už Alternatyviųjų degalų įstatymo 16 straipsnio 6 dalies pažeidimą UAB „Palva“ skyrė 75 tūkst. baudą.

Alytaus rajone UAB „Skulas“ priklausančioje degalinėje atrinkti dyzelino bandiniai buvo ištirti VVTAT Naftos produktų laboratorijoje ir Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro Vilniaus Radiocarbon laboratorijoje, kuri nustatė, jog biopriedo kiekis viename dyzelino bandinyje yra 0,84 ± 0,03 proc. Tai neatitinka reikalavimo, kad kiekviename dyzelino litre būtų ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų, skaičiuojant pagal bendrą degalų ir biodegalų mišinio energinę vertę.

Įvertinusi visas bylos aplinkybes, VVTAT už Alternatyviųjų degalų įstatymo 16 straipsnio 6 dalies pažeidimą UAB „Skulas“ skyrė 100 tūkst. eurų baudą.

Nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Kiek anksčiau "Klaipėda, aš su tavim" jau yra skelbusi apie dar vieną Alternatyviųjų degalų įstatymo reikalavimų nesilaikančią bendrovę. Straipsnį galite rasti čia

 

Reklama Ikona, uždaryti