VMI: 28 tūkstančiai – tiek pajamų deklaracijų jau pateikė klaipėdiečiai

VMI: 28 tūkstančiai – tiek pajamų deklaracijų jau pateikė klaipėdiečiai
AA

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad paskelbus apie deklaravimą per pirmą dieną (kovo 8 d.) pajamas deklaravo 4,7 tūkst. Klaipėdos m. gyventojų, o iš viso nuo metų pradžios jau pateikta per 28 tūkst. klaipėdiečių pajamų deklaracijų.

Deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius reikia iki gegužės 2 d.

Šiais metais VMI šalies gyventojams parengė ir į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) patalpino daugiau nei 2,4 mln. pajamų mokesčio deklaracijų, iš jų 1,8 mln. yra pilnai užpildytos.

Klaipėdos m. pajamas pernai iš viso deklaravo apie 82 tūkst. gyventojų, iš jų apie 52,6 tūkst. deklaravo grąžintiną per 17,3 mln. eurų GPM sumą. Pajamų mokesčio permokos visiems laiku ir teisingai pajamas deklaravusiems gyventojams grąžinamos iki liepos 31 d. Permokų grąžinimui sąrašai sudaromi atsitiktine tvarka, neatsižvelgiant į deklaracijos pateikimo datą.

Pajamas deklaruoti privalo gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą; gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius (pvz.: palūkanos, už būsto nuomą ar užsienyje gautos pajamos); pasinaudojo per dideliu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (MNPD) ir dėl to susidarė mokėtina gyventojų pajamų mokesčio (GPM) suma bei kt.

Iš viso pajamų deklaracijas šiais metais pateikti privalo 822 tūkst. šalies gyventojų, iš kurių 327 tūkst. praėjusiais metais vykdė individualią veiklą su pažyma arba įsigiję verslo liudijimą. Pernai laiku deklaracijas pateikė 91 proc. šalies gyventojų.

Klaipėdos AVMI primena, kad visa informacija apie deklaravimą VMI internetinėje svetainėje adresu www.vmi.lt >Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu bei pateikus klausimus skaitmeniniam asistentui Simui. Išsamius gidus, kaip pildyti pajamų deklaraciją, rasite VMI Youtube kanale, kur parengtas ir teminis aktualių seminarų grojaraštis. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Gyventojams, norintiems pasikonsultuoti mokesčių klausimais telefonu 1882 (8 5 2605 060) nebūtina laukti eilėje – užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku. Taip pat Mano VMI identifikavimo telefonu paslaugą pasirinkę gyventojai konsultacijų telefonu sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia skambutį į eilės priekį.

Primenama, jog neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777 > Pajamų deklaravimas (spausti 1). Atkreipiame dėmesį, kad atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui .