Vilnius teikia dosnų paketą lauko kavinių verslams. Ar Klaipėda paseks pavyzdžiu?

Vilnius teikia dosnų paketą lauko kavinių verslams. Ar Klaipėda paseks pavyzdžiu?
AA

Šiandien Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius skandalingu šūkiu: "Padėkime išlaikyti Vilnių gyvą!" pristatė dosnų lengvatų paketą lauko prekybos verslui gelbėti. Šis pagalbos planas, demonstruojantis sostinės žmogiškąjį faktorių, neliko nepastebėtas ne tik Lietuvos žmonių, bet ir Klaipėdos miesto mero V. Grubliausko.

R. Šimašius nurodė, kad lengvatų paketas - tai skubi pagalba lauko prekyba užsiimantiems verslininkams.

Vilniaus pagalbos pakete:

- lauko kavinėms bus leista nemokamai naudoti viešąsias miesto erdves, esančias netoliese kavinių;

- sukurtas projektas Talonai.lt, kurio pagalba galite iš anksto nusipirkti paslaugų, o paslaugas gauti vėliau, taip padėdami mėgstamai vietai išgyventi sunkiu laikotarpiu (pvz.: kuponas kokiai nors sumai mėgstamoje kavinėje);

- maisto furgonėliams leidžiama veikti visame mieste be atskiro suderinimo;

- už 2020 m. nemokama jokia rinkliava už lauko kavines prie stacionarių restoranų.

 

Toks drąsus ir nuoširdus Vilniaus valdžios žingsnis neliko nepastebėtas. R. Šimašiaus socialinėje paskyroje žmonės puolė girti merą, didžiuotis ir dėkoti. Šis pranešimas susilaukė virš 7 tūkst. patiktukų.

Paketu susižavėjo ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, savo socialinių tinklų paskyroje jis rašė: "Puikus sumanymas, šauni idėja, teisingas ir kūrybingas atsakas koronaviruso šmėkloms. Neabejoju, Klaipėda žengs nors jau ir pramintu, bet labai teisingu ir itin reikalingu keliu. Remigijau Šimašiau, tikiuosi idėja nėra kategoriškai patentuota ir panaudoti ją uostamiestyje galėsime? Tikiuosi visų institucijų, tarnybų, žinoma klaipėdiečių, o ypač gyvenančių senamiestyje geranoriškumo ir solidarumo".

Akivaizdu, kad pandemijos paliestus verslininkus tiek Vilniuje tiek Klaipėdoje kamuoja tos pačios problemos. Svarbu gaivinti miesto gyvenimą. Tačiau kol kas neaišku, ar šis mero pasisakymas gali reikšti, kad ir Klaipėda suteiks tokias pačias lengvatas.

 

Ikona, uždaryti