Vienas didžiausių „Klaipėdos vanduo“ vandentiekio tinklų projektas baigtas anksčiau nei planuota

Vienas didžiausių „Klaipėdos vanduo“ vandentiekio tinklų projektas baigtas anksčiau nei planuota
AA

12,5 kilometrų – tiek bendrovė „Klaipėdos vanduo“ nutiesė vandentiekio tinklų Klaipėdos rajone. Šis projektas vienas didžiausių bendrovės istorijoje, kuomet vienu metu, o ne atskiromis atkarpomis nutiesiamas toks kiekis vandentiekio tinklų. Centralizuotas vanduo pasiekė ne tik Gobergiškės, Jonušų, Šlapšilės ir Dauparų kaimų gyventojus, bet ir Jakų k. per kurio teritoriją buvo pakloti magistraliniai vandentiekio tinklai. Ši investicija buvo būtina užtikrinant gyventojams vandens kokybę.

„Vanduo šiuose kaimuose buvo tiekiamas iš gręžinio, kuriame buvo padidintas fluorido kiekis, taip pat buvo prasti amonio, sulfato ir natrio parametrai. Deja, šių indikatorinių parametrų negalime kontroliuoti, nes tai įtakoja hidrogeologinės sąlygos, su kuriomis kovoti esame bejėgiai. Privalome užtikrinti vandens kokybę, o tai padaryti šiuo atveju galėjome tik nutiesę naują vandentiekio tinklą. 5 kaimų gyventojams centralizuotas vanduo bus tiekiamas iš uostamiesčio vandenviečių, kuriose vanduo yra kokybiškas ir atitinka visus reikalavimus“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Nauja vandentiekio linija Klaipėda – Gargždai per Dauparus baigta tiesti keliais mėnesiais anksčiau nei planuota. Visi projekto vertė per 2,5 milijonus eurų. Planuojama, kad prie naujai nutiesto centralizuoto vandentiekio tinklo prisijungs kone 700 esamų klientų, taip pat ir apie 300 naujakurių, kurie kuriasi naujuose gyvenamuosiuose kvartaluose.                 

„Tai iš ties ilgai laukto projekto pabaiga. Naujai nutiesti vandentiekio tinklai Gobergiškės, Jonušų, Šlapšilės ir Dauparų kaimų gyventojams užtikrins kokybišką vandenį, kurio jie seniai laukė. Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vykdomi projektai mūsų rajone yra svarbūs ir reikalingi, nes kiekvienas toks projektas prisideda prie gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Norint prisijungti prie centralizuotų tinklų gyventojai visų pirma turi pateikti prašymą bendrovei „Klaipėdos vanduo“ ir gauti prisijungimo sąlygas. Atsižvelgiant į išduotas sąlygas reikia parengti projektą ir nutiesti vamzdyną nuo centralizuoto tinklo iki namo. Tai gali padaryti patys gyventojai ar samdyti privačias bendroves. 


Paklojus savo sklypo (namo) inžinerinius tinklus pagal prisijungimo sąlygų reikalavimus reikalinga kreiptis į bendrovę „Klaipėdos vanduo“ pateikiant prašymą leisti prisijungti prie centralizuotų tinklų, patikrinti hidraulinius bandymus, sudalyvauti tinklų praplovime.
Nutiesus tinklą nuo namo iki centralizuoto tinklo, parengti nutiestų tinklų geodezinę nuotrauką ir dėl tinklų pridavimo kreiptis į bendrovę „Klaipėdos vanduo“.