„Vakarų Baltijos laivų statykla“ statys iš dalies įrengtą pakrančių apsaugos laivą

„Vakarų Baltijos laivų statykla“ statys iš dalies įrengtą pakrančių apsaugos laivą
AA

Vakarų Baltijos laivų statykloje (VBLS) paminėta Plieno pjovimo ceremonija, žyminti naujo, dalinai įrengto laivo statybos pradžią. Tai bus jau trečiasis pakrančių apsaugai skirtas laivas, kurį VBLS užsakė pastatyti Vokietijos kompanija „Fr. Fassmer GmbH & Co. KG“. Galutinis projekto užsakovas − Vokietijos federalinės policijos vadovybė.

Simbolinė plieno pjovimo ceremonija jau įvyko ir VBLS komanda, padedama didžiosios dalies kitų VLG grupei priklausančių įmonių, pradėjo laivo statybą.

Klasikinės kariniams laivams būdingos architektūros 86 m ilgio ir 13 m pločio pakrančių apsaugai skirtą dalinai įrengtą laivą, VBLS komanda įsipareigojo užbaigti ir užsakovui perduoti iki šių metų lapkričio pabaigos.

Tai − modernus laivas, kurio statyba reikalauja gilių technologinių žinių, didelių aukštos kvalifikacijos VBLS komandos bei inžinierių pastangų. VBLS pastatytas laivas atitiks visus šiuolaikinius dizaino, technologijų ir aplinkosaugos reikalavimus, kuriems užsakovas skiria ypatingą dėmesį.

Šis, kaip ir kiti du analogiški pakrančių apsaugos laivai, kuriuos prieš dvejus metus taip pat pastatė ir dalinai įrengė VBLS komanda, patruliuos šiaurinėse Vokietijos pakrančių ir Baltijos jūros vandenyse.

Anot VBLS direktoriaus Vitalij Frolov, tai, kad šiuolaikiškomis laivų statybos kompanijomis visame pasaulyje garsėjanti Vokietija tokio masto ir sudėtingumo užsakymą nusprendė patikėti Lietuvos laivų statyklai yra svarus įvertinimas. VBLS jau ne vieną dešimtmetį sėkmingai statomi skirtingos paskirties laivai „iki rakto“ bei dalinai įrengti laivai.

VLG įmonių grupės generalinio direktoriaus Arnoldo Šileikos teigimu, tokio pobūdžio užsakymai yra strategijos dalis ir viena iš krypčių, kurią bendrovė nuosekliai vysto siekdama sėkmingai įsitvirtinti didelę pridėtinę vertę kuriančių, inovatyvių laivų statybos segmente.

„Kiekvienas naujas užsakymas šiuo, globalios ekonomikos nuosmukio laikotarpiu, bendrovei yra svarbus. Nauji projektai leidžia užtikrinti tvarią įmonės veiklą, išsaugoti darbo vietas, panaudoti sukauptą patirtį ir kompetencijas bei kurti pridėtinę vertę ne tik VLG įmonių grupei, bet ir visai Lietuvai. Laivų statyba − sudėtingas, globalios konkurencijos verslas, kuriame veikia daugybė rinkos dalyvių, todėl norime padėkoti užsakovams už parodytą pasitikėjimą, toliau plėtojamą bendradarbiavimą ir tęsiamą partnerystę“, − teigė A.Šileika.