V. Uspaskich reklamuoto vandens gamintojas paneigė sąsajas su skleidžiama draudžiama informacija apie jo savybes

V. Uspaskich reklamuoto vandens gamintojas paneigė sąsajas su skleidžiama draudžiama informacija apie jo savybes
AA

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gruodžio 29 d. pradėjusi tyrimą dėl plačiai reklamuoto natūralaus mineralinio vandens, kaip neva gydančio nuo koronaviruso infekcijos COVID-19, įvertino šio gamintojo veiklą. Tyrimo metu įmonė pateikė VMVT atitinkamus įrodymus ir paneigė turinti sąsajų su V. Uspaskich socialiniuose tinkluose skleidžiama draudžiama informacija apie gaminamo vandens savybes.

Natūralų mineralinį vandenį gaminančios UAB „Lamikara“ patikrinimą VMVT inicijavo viešojoje erdvėje pasklidus informacijai ir užfiksavus duomenų, kad tarp nurodytų vandens platintojų buvo pateikiami šios įmonės duomenys. Inspektoriai tikrino, kiek minima įmonė yra susijusi su socialiniuose tinkluose skelbta draudžiama vandens reklama apie gydomąsias savybes. Buvo įvertintas UAB „Lamikara“ vandens gamybos procesas ir paruošimo sąlygos, vizualiai įvertinta gamybos įranga, gamybos proceso dokumentacija ir kt. Įmonės vadovas raštu informavo, kad jam nėra žinoma apie V. Uspaskich socialiniame tinkle nurodomą vandens gamybos technologiją. Tačiau siekiant įvertinti visas aplinkybes, tyrimas tęsiamas.

Vykusio patikrinimo metu nenustatyta faktų, kad pati įmonė savo iniciatyva būtų ėmusis kokių nors veiksmų reklamuoti gaminamą vandenį kaip turintį gydomųjų ar profilaktinių savybių.

VMVT atkreipia vartotojų dėmesį, kad pavienių asmenų vykdoma maisto produktų platinimo veikla neturint tam leidimų laikoma neteisėta ir gali užtraukti administracinę atsakomybę. Vartotojai įspėjami nepasiklauti platintojais, siūlančiais įsigyti neaiškios kilmės produktų. Reklaminius skelbimus visuomet reikėtų įvertinti kritiškai, kitu atveju, vartotojai gali būti suklaidinti, arba rizikuoja prarasti pinigus ar net pakenkti savo sveikatai.

Tik įsigydami maisto produktų iš legaliai veikiančių, oficialiai registruotų fizinių ir internetinių šalies prekiautojų, vartotojai gali būti visiškai tikri, kad šie dirba legaliai ir yra nuolat prižiūrimi bei kontroliuojami, supranta savo atsakomybę už siūlomos produkcijos saugą bei kokybę.

VMVT primena, kad nėra mokslinių duomenų, jog vanduo bei kiti maisto produktai iš esmės pasižymėtų gydomosiomis savybėmis ir būtų vartojami koronaviruso infekcijos profilaktikai ir gydymui. Europos Sąjungos ir Lietuvos teisės aktai griežtai draudžia maistui priskirti žmogaus ligų profilaktines ar gydomąsias savybes. Pagrindinė ir efektyviausia COVID-19 profilaktikos priemonė – skiepai.