Uosto direkcijos laivynas kursis naujoje vietoje

Uosto direkcijos laivynas kursis naujoje vietoje
AA

Pietinėje Klaipėdos uosto dalyje, Marių gatvėje prasidėjo Uosto direkcijos laivyno veiklai pritaikytos laivyno bazės statyba. Darbų pradžia paženklinta kapsulės su laišku ateitie kartoms įkasimo bei pašventinimo ceremonija, dalyvaujant artimiausiems kaimynams – Karinių jūrų pajėgų vadams bei gyventojų bendruomenės atstovams.

Prieš daugiau nei šešiasdešimt metų statytas Laivyno bazei priskirtas senasis pastatas  yra avarinės būklės, nepritaikytas tokiai veiklai, o dėl sandėliavimo patalpų stygiaus dalį įrangos tekdavo laikyti lauke. Naujoji laivyno bazė iškils kitoje vietoje – šalia mažųjų žvejybinių laivelių prieplaukos.

„Naujasis pastatas bus pritaikytas Uosto direkcijos laivyno veiklai, yra suprojektuotos sandėliavimo patalpos, nedidelės dirbtuvėlės. Čia įsikursiantiems Uosto direkcijos narams, laivų įguloms bus sudarytos šiuolaikiškos darbo sąlygos. Įgyvendinant projektą, bus įrengti elektros tinklai, kad ateityje būtų galimybė laivams tiekti elektrą. Tai bus ne tik modernus pastatas, sutvarkyta teritorija, bet projektas atitiks tvarumo ir žaliosios krypties kriterijus. Nors projekto pradžią užtęsė ir apsunkino numatyto objekto vietoje prieš keletą metų aptiktos restorano „Regata“ liekanos, neabejojame sėkmingu jo įgyvendinimu“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Patalpos bus pritaikytos laikyti specialią uosto priežiūros, teršalų surinkimo, hidrografų įrangą ir kt. Įrengtose remonto dirbtuvėse bus atliekama įrangos priežiūra ir dalinis remontas.

Naujojoje laivyno bazėje atsiras galimybė priimti nuotekas iš laivų, laivams tiekti vandenį.

Įgyvendinant projektą, bus atlikti darbai, kad būtų galima įrengti elektros įkrovimo stotelę. Kaip anksčiau skelbta, Uosto direkcijos užsakymu statomas atliekų surinkimo laivas, kuris bus varomas ne tik elektra, bet ir vandeniliu. Taip pat bendrovė įsigis hibridinius locmaninius katerius.

Laivyno bazę stato konkursą laimėjusi UAB „Infes“, kuri yra naujas Uosto direkcijos įgyvendinamų infrastruktūros projektų partneris.

„Mūsų komanda didžiuojasi galėdama prisidėti prie Uosto direkcijos infrastruktūros modernizacijos projekto. Naujasis pastatas ne tik pakeis senąją bazę, bet ir suteiks modernias sąlygas direkcijos veiklai bei prisidės prie ekologiškesnės jūrų transporto vystymo krypties. Džiaugiamės, kad šio projekto metu mes taip pat galėsime žengti svarbų žingsnį į ateitį ir parodyti mūsų, kaip įmonės, įsipareigojimą inovacijoms bei tvarumui“, – teigia UAB „Infes“ generalinis direktorius Arvydas Markevičius.

Projekto darbų vertė – 5,36 mln. eurų. Projektas bus įgyvendintas kitų metų pavasarį.