„Swedbank“ pajamos šiemet augo 20 proc. – iki 213 mln. eurų

„Swedbank“ pajamos šiemet augo 20 proc. – iki 213 mln. eurų
AA

Bendrosios „Swedbank“ Lietuvoje pajamos per tris 2022 metų ketvirčius siekė 213 mln. eurų ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, išaugo 20 proc. arba 35 mln. eurų, kai jos sudarė 178 mln. eurų.
 

„Swedbank“ Lietuvoje grynosios palūkanų pajamos padidėjo 42 proc., palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2021 m., ir sudarė 120 mln. eurų. Grynosios komisinių pajamos išaugo 12 proc. ir siekė 83 mln. eurų.  

„Swedbank“ Lietuvoje skolinimo apimtys išaugo 18 proc., lyginant su trečiuoju praėjusių metų ketvirčiu. Gyventojų ir verslo klientų finansavimo apimtys didėjo, atitinkamai, 11 proc. ir 34 proc. Bendras „Swedbank“ paskolų portfelis 2022 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje siekė 7,7 mlrd. eurų (2021 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje jis siekė 6,5 mlrd. eurų).

„Swedbank“ indėlių apimtys išaugo 7 proc., lyginant su 2021 m. trečiuoju ketvirčiu. Indėlių augimas fiksuotas ir privačių klientų (6 proc.), ir verslo įmonių (10 proc.) srityse. 2022 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje bendras „Swedbank“ Lietuvoje indėlių portfelis sudarė 13,1 mlrd. eurų (12,3 mlrd. eurų tuo pačiu laikotarpiu 2021 m.). 

Paskolų ir indėlių santykis 2022 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje siekė 58 proc. (53 proc. tuo pačiu laikotarpiu 2021 m.). 

Per devynis 2022 m. mėnesius „Swedbank“ Lietuvoje išlaidos išaugo 11 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2021 m., ir sudarė 106 mln. eurų. Išlaidų ir pajamų santykis siekė 50 proc. (54 proc. tuo pačiu laikotarpiu 2021 m.). 

Nuostolio požymių turinčių paskolų portfelis 2022 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje sudarė 40 mln. eurų ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2021 m., sumažėjo 18 proc. (48 mln. eurų 2021 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje).

Už tris 2022 metų ketvirčius „Swedbank“ Lietuvoje sumokėjo 35 mln. eurų mokesčių. 

„Swedbank“ Lietuvoje per 2022 m. devynis mėnesius uždirbo 81 mln. eurų grynojo pelno. Tai yra 27 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus, kai grynasis pelnas siekė 64 mln. eurų. Pelno didėjimui didžiausios įtakos turėjo išaugusios pajamos. 

„Trečiąjį šių metų ketvirtį ekonomikos ir verslo aplinką toliau lydėjo geopolitinis neapibrėžtumas, išaugusios energijos išteklių kainos ir aukšta infliacija. Aukšti energijos kaštai buvo vienas iš svarbių veiksnių, lėmusių išaugusį verslo ir privačių klientų finansavimo poreikį. Apyvartinių lėšų didinimas buvo aktualus gamybos, energetikos, žemės ūkio sektorių įmonėms. Bendras verslo įmonių finansavimas, per metus išaugęs 34 proc., trečiojo šių metų ketvirčio pabaigoje pasiekė 2,7 mlrd. eurų. Privačių klientų finansavimo ir būsto paskolų apimtys toliau nuosekliai augo, ypač didėjo namų ūkių paklausa saulės elektrinių paskoloms ir energinio efektyvumo didinimo finansavimui. Bendras gyventojų paskolų portfelis per metus paaugo 11 proc. ir perkopė 5 mlrd. eurų sumą. Toliau augo skaitmeninių kanalų skvarba, ir didžiajai daliai gyventojų interneto bankas ir išmanioji programėlė jau yra tapę pagrindiniais įrankiais banko paslaugoms atlikti. Šiuo metu 3 iš 4 banko klientų yra aktyvūs elektroninių banko paslaugų naudotojai. Žvelgiant į ateitį, klientų finansiniam aktyvumui ir finansavimo poreikiui įtakos gali turėti mažiau palankios ekonominės sąlygos bei didesnės artėjančios žiemos išlaidos“, − sako „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Inga Skisaker.

Verslo plėtra 
„Swedbank“ ir valstybės valdoma bendrovė „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė sutartį dėl smulkių ir vidutinių įmonių finansavimo. Bendra garantuoto finansavimo vertė sieks iki 104 mln. eurų. Suteiktas paskolas įmonės galės panaudoti apyvartinio kapitalo poreikiams, taip pat investicijoms į plėtrą.

Per devynis šių metų mėnesius „Swedbank“ gyventojams jau suteikė beveik 9 mln. eurų saulės elektrinių įsirengimui ir investicijoms į energijos efektyvumą didinančius sprendimus. Iš viso buvo pasirašyta daugiau nei 1000 finansavimo sutarčių dėl privačių saulės elektrinių, šilumos siurblių, vėjo jėgainių ir energijos kaupiklių įsigijimo.

Gyventojai ir įmonės kartu per tris šių metų ketvirčius įsigijo 39 proc. daugiau aplinkai draugiškų automobilių, nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, už bendrą 28 mln. eurų sumą. Tuo pačiu metu tik elektra varomų transporto priemonių, kurių įsigijimą finansavo „Swedbank“ lizingas, skaičius išaugo daugiau nei 2 kartus, ir jų finansavimas siekė 12 mln. eurų.

Patobulintas nuotolinis sąskaitų atidarymo procesas nepilnamečiams asmenims iki 14 m., kuris leis klientams sąskaitas savo vaikams atidaryti dar greičiau ir jiems patogiu laiku. Tai klientams suteiks daugiau galimybių ir kartu prisidės prie spartesnės finansinio raštingumo plėtros tarp nepilnamečių. Trečiąjį šių metų ketvirtį vaikams banke buvo atidaryta 116 proc. daugiau sąskaitų, nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, o nuotoliniu būdu atidarytų sąskaitų dalis siekė 68 proc.