Pasiruošimas naujiems mokslo metams – nemenkas iššūkis šeimų piniginėms. Vaikus, paauglius ir studentus į mokslus išleidžiančių tėvų pirkinių sąrašai primena Kalėdas. Tik šventės yra malonumas, o čia – būtinybė. Pirkiniams skirtas biudžetas dar labiau išauga, jei tenka pasirūpinti ir nauju kompiuteriu ar kitu išmaniu įrenginiu. Tačiau specialistai teigia, kad yra būdų, kurie leidžia šeimai, turinčiai nedidelį biudžetą, apsirūpinti nauja kompiuterine technika. Kaip tai padaryti lengvai ir finansiškai neskausmingai?
„Bet kuriam pirkėjui ar šeimai pirmiausia reikėtų nusistatyti biudžetą, t.y. sumą, kurią jis ketina skirti naujam kompiuteriui ar kitam įrenginiui. Tuomet verta apsižvalgyti, pasidomėti, ar įvairias paslaugas jiems teikiantys operatoriai siūlo kokių nors ypatingų akcijų bei sąlygų savo lojaliems klientams. Žmonės neretai nepastebi galimybių, kuriomis galėtų pasinaudoti“, - atskleidžia vienos didžiausių Šiaurės Lietuvoje elektroninių ryšių paslaugas teikiančios bendrovės „Splius“ rinkodaros direktorė Inga Karickienė. „Mokymuisi ir darbui su kompiuteriu pilnai pakanka vidutinio galingumo kompiuterio. Pastebime, jog pasinaudoję mūsų patarimais, klientai lieka patenkinti, o jų finansai nenukenčia“, - pasakoja „Splius“ sistemų administratorius Darius Greibus.
Ieškokite balanso tarp lūkesčių ir numatyto biudžeto
Prieš perkant vaikui kompiuterį, pirmiausia reikėtų nuspręsti, koks jam bus tinkamesnis: stacionarus ar nešiojamas kompiuteris. Tačiau vertinti reikėtų ne tik vaiko lūkesčius, bet ir suplanuotą biudžetą. „Tos pačios kainų kategorijos stacionarus kompiuteris bus visais parametrais pranašesnis. Didesnis ekranas, laisviau parenkama klaviatūros ir pelės padėtis, leidžia sukurti ergonomišką darbo ir mokymosi vietą“, - patarimais dalijasi D. Greibus. „Taip pat nebūtina rinktis sparčiausio procesoriaus ar vaizdo plokštės, geriau rinktis didesnį, kokybiškesnį monitorių ir šiais nuotolinio mokymosi laikais nepamiršti kameros bei ausinių su mikrofonu“.
Kita vertus, nešiojamieji kompiuteriai savo galingumu dabar nenusileidžia stacionariems. Tad reikėtų pagalvoti, kas geriausia būtų visai šeimai, ne tik vaikui. Dabar, kai dažnai tenka derinti kontaktinį ir nuotolinį mokymąsi bei darbą, nešiojamieji kompiuteriai turi savų privalumų. „Ką benuspręstumėte, šiuo metu tikrai galima įsigyti pakankamai neblogą kompiuterį už 600 – 700 eurų“, - pastebi informacinių technologijų specialistas ir ragina drąsiai kreiptis į konsultantus, kurie padės išsirinkti geriausią variantą.
Išvenkite streso, ieškodami palankių sąlygų bei akcijų
Norėdami sutaupyti, žmonės ieško, kur norimą pirkinį įsigyti pigiau. Pirkimas išsimokėtinai dažnai nevilioja dėl galimo didelio pabrangimo. „Būtent todėl, kad rūpinamės savo klientų finansais, siūlome jiems akciją „Verta“. Kiekvienas „Splius“ klientas gali įsigyti kompiuterinę, TV ar kitą techniką iki 600 Eurų vertės išsimokėtinai ir be pabrangimo mokesčio“, - atskleidžia I. Karickienė.
„Didžiausi pliusai klientui yra tai, kad mūsų siūlomi kompiuteriai bei kitos prekės ir šiaip kainuos šiek tiek mažiau nei populiariose elektroninėse parduotuvėse, bet ir bus galima be pabrangimo mokėti po nedidelę sumą prie paslaugų abonentinių mokesčių“. Rinkodaros direktorė pabrėžia, kad išsimokėti galima per labai ilgą laikotarpį, net 36 mėnesius, kai tokio ilgo laikotarpio be pabrangimo nerasite nei vienoje internetinėje parduotuvėje.
„Mes norime, kad neapsunkindami savo šeimos biudžeto, mokėdami po nedidelę sumą mūsų klientai galėtų puikiai atsinaujinti, įsigyti kompiuterį sau ar vaikų mokslams, ar tiesiog naują televizorių. Negana to, mūsų IT inžinierius prekę pristato į namus, pajungia, pilnai paruošia ją naudojimui ir visa tai atlieka nemokamai“, - puikiu aptarnavimu pasidžiaugia viena iš „Splius“ vadovių.
Kompiuteris mokiniui ar studentui dabar yra vienas svarbiausių pirkinių. Tačiau, kad šis pirkinys netaptų šeimai našta, specialistai pataria adekvačiai įvertinti savo finansines galimybes ir poreikius: brangesnis nebūtinai bus pranašesnis, o ieškodami kokybės nebūtinai turite išleisti daugiau.