Paaiškėjo, kaip ketinama sutvarkyti Klaipėdos Dujų fabriką (FOTO)

Paaiškėjo, kaip ketinama sutvarkyti Klaipėdos Dujų fabriką (FOTO)
AA

Projektuotojai „Altitudės“ pristatė dujų saugyklos, esančios Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse, adresu Liepų g. 47, Klaipėda, kapitalinio remonto bei naujos statybos planus su vizualizacijomis.

klaipėdos dujų fabrikas

klaipėdos dujų fabrikas

Klaipėdos (Memel) Dujų fabrikas buvo pastatytas 1860 - 1861 m., tai pirmas didesnis pramoninis statinys, pastatytas po 1854 m. Klaipėdą nusiaubusio gaisro.

„Klaipėdos dujų fabriko veikimo metu teritorija buvo tankiai užstatyta, tačiau pagrindinėmis dominantėmis visada išliko aštuonkampės dujų saugyklos.

Šiandien teritorija atgimsta kaip kultūros ir komercijos erdvė. Su jaukiais ir saugiais vidiniais kiemais, stogo terasomis. Teritorijoje numatoma istorinių automobilių ekspozicija ir restauracijos dirbtuvės, senųjų kariljono varpų instaliacija, nedidelės parduotuvėlės, kavinutė. Atviri ir gyvi pirmi aukštai, iš dujų saugyklų perimti arkų motyvai ir ritmingi fasadai šiandienine architektūros kalba pasakoja senosios Klaipėdos istoriją“, - rašoma projektuotojų „Altitudės“ pranešime.

klaipėdos dujų fabrics

 

Projekte, kuriam vadovauja Rolandas Rakevičius, nurodoma, kad planuojama ne tik rekonstruoti dujų saugyklas, bet ir sukurti maitinimo paskirties bei du prekybos paskirties ir garažo pastatus. Ruošiant projektinių pasiūlymų koncepciją buvo atsižvelgta į istorinę – archyvinę medžiagą, archeologinius ir konstrukcinius tyrimus.

klaipėdos dujų fabrikas

Teritorija yra centrinėje Klaipėdos miesto dalyje, dalis jos patenka į į Klaipėdos miesto istorinę dalį, vadinamą Naujamiesčiu. Vakarinėje pusėje sklypai ribojasi su Trilapio gatve, pietinėje pusėje su Liepų gatve, rytinėje pusėje su gyvenamosios paskirties pastatais ir AB “Klaipėdos vanduo” teritorija. Šiaurinėje pusėje ribojasi su Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančiu sklypu, kuriame šiuo metu veikia pirtis.

Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad Liepų g. 47 sklype projektuojami du naujos statybos paslaugų paskirties pastatai, vienas maitinimo paskirties pastatas. Esamos antros dujų saugyklos paskirtis keičiama į paslaugų. Taip pat Liepų g. 47 sklype numatomas naujos statybos kitos paskirties statinys, kuris sujungs esamus dujų saugyklų pastatus po žeme. Trilapio g. 4 sklype projektuojamas naujos statybos garažų paskirties pastatas - automobilių remonto dirbtuvės ir antžeminė 23 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

„Išlikę dujų fabriko aštuonkampiai pastatai - vienas vertingiausių Klaipėdos industrinio paveldo pavyzdžių. Kuriant architektūrinę koncepciją siekiama išsaugoti ir akcentuoti industrinį vietos charakterį, esamą paveldą papildant kontekstualia architektūra. Nauji pastatai formuojami iš besikartojančių segmentų. Kuriama žmogui artimo mastelio architektūra. Numatoma nuosaiki architektūrinė išraiška, papildanti esamą istorinių pastatų kontekstą. Ramūs pastatų siluetai nedominuoja turtingo kultūros paveldo fone“, - rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Teigiama, kad esamų pirmosios ir antrosios dujų saugyklų išorės architektūros ir fasadų nekeis, o naujai statomas maitinimo paskirties pastatas projektuojamas remiantis buvusio užstatymo kontūrais.

 

Susipažindinimas su projektiniais pasiūlymais: iki 2021-07-02 Bažnyčių g. 6-1, Klaipėdoje, darbo dienomis 9:00-17:00 val., iš anksto susitarus tel. (8617)06767

Viešas susirinkimas įvyks 2021  m. liepos mėn. 2 d. 15.00 val. nuotoliniu būdu Microsoft Teams platformoje. Nuotolinio susirinkimo nuoroda: https://bit.ly/3uDBCX9