Lietuvos metų gaminio medaliai keliauja į Klaipėdos uostą

Lietuvos metų gaminio medaliai keliauja į Klaipėdos uostą
AA
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) baigiantis metams paskelbė Lietuvos metų gaminio 2019“ laureatus. Informacinių technologijų kategorijoje apdovanotas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos iniciatyva sukurtas audiogidas, o mašinų ir pramonės įrenginių grupėje - UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ žemės ūkio produktų krovos kompleksas.
Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė 49 aukso ir 8 sidabro medalius. Pasak medalius įmonių vadovams įteikusio energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, laikinai einančio ir ekonomikos bei inovacijų ministro pareigas, įmonių pasiekimai svarbūs visai Lietuvai.
„Jie neša svarbią žinią – nors esame maži, esame inovatyvūs, sugebame pagaminti išskirtinės kokybės ir inovatyvumo gaminius, kurie yra pripažįstami ne tik Lietuvoje. Turime kuo didžiuotis – ne tik istorija ir turtinga valstybės praeitimi, bet ir tuo, ką kuriame dabar. Šie gaminiai ir paslaugos puikiai reprezentuoja Lietuvą”, – teigė ministras.
Informacinių technologijų kategorijoje įvertinta Uosto direkcijos išmanioji programėlė – audiogidas „Pažink uostamiestį su Taravos Anike“, kuris yra skirtas kruizinių laivų turistams, klaipėdiečiams bei miesto svečiams. Nuo praėjusių metų vidurio veikiantis ir simboliškai Klaipėdos miestui perduotas audiogidas kviečia išsamiai susipažinti su miesto istorija ir kultūra. Ši mobilioji programėlė padeda patraukliai susipažinti su uostamiesčio lankomiausiais objektais.
„Kruizinė laivyba ypač reikšminga visam Klaipėdos regiono turizmo sektoriui, smulkiajam verslui, prisideda prie Lietuvos vardo garsinimo. Uosto direkcija skiria didelį dėmesį bei įdirbį, kad Klaipėdos uostą ir mūsų pajūrio regioną atrastų vis daugiau kruizinių linijų“, - sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius, l. e. generalinio direktoriaus pareigas Vidmantas Paukštė.
Audiogidas trimis kalbomis (lietuvių, anglų, vokiečių) pristato 35 lankytinus objektus, eksponuojama daugiau kaip 80 nuotraukų. Programėlėje taip pat yra parengti 3 trumpi pristatymai apie Lietuvą, Klaipėdą ir Klaipėdos uostą. Audiogidą sukūrė UAB „Peritus“, o istorinę medžiagą surinko ir pasakojimą parengė rašytoja Daiva Molytė-Lukauskienė.
Kategorijoje „Kultūra ir turizmas“ Uosto direkcijos iniciatyva sukurtas audiogidas pernai tapo Lietuvos „naujuoju knygnešiu“. Kruizų sostine tituluojamame Majamyje (JAV) didžiausioje pasaulio kruizinės laivybos parodoje vienos didžiausių pasaulyje kruizinės laivybos leidinių grupių „Cruise Insight“ audiogidas šiemet buvo įvertintas kaip vienas inovatyviausių projektų, skirtų kruizinei laivybai.
Anot LPK, konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.LPK nuotr.Ikona, uždaryti