KRATC naujiena: galimybė už atliekas mokėti ženkliai mažiau

KRATC naujiena: galimybė už atliekas mokėti ženkliai mažiau
AA
Nuo šių metų pradžios Klaipėdos individualių namų ir sodo paskirties namų savininkams, kurie naudojasi individualiais mišrių komunalinių atliekų konteineriais, atsiranda galimybė taupyti išlaidas už atliekų tvarkymą.
Iki šiol minėtų namų savininkai mokėjo standartinį mokestį už atliekų išvežimą pagal nekilnojamojo turto vienetą, o šiemet mišrių komunalinių atliekų konteinerių ištuštinimas jau bus skaičiuojamas pagal faktinį konteinerių pakėlimų skaičių.
„Kiekvienas konteineris turi inventorinį numerį, ir vežėjas, ištuštindamas konteinerį, kaskart jį nuskenuoja. Šie duomenys iškart patenka į mūsų sistemą, tad metų pabaigoje matysime, kiek konkretaus namo savininkas pasinaudojo paslauga ir pakoreguosime mokėjimo sumą. Tie klaipėdiečiai, kurie stropiai rūšiuos pakuotes ir mažiau atliekų išmes į mišrių atliekų konteinerį, lyginant su 2019 metų išlaidomis, tikrai sutaupys“, - tikino Šarūnas Jonas Tamulis, UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus pavaduotojas.
Priskirto mišrių komunalinių atliekų konteinerio inventorinį numerį galima pasitikrinti KRATC elektroninės savitarnos sistemoje https://mano.kratc.lt. Pastebėjus, kad priskirtas konteinerio kodas neatitinka Jūsų turimo konteinerio numerio, reiktų kreiptis tel. (8 46) 39 07 81.
Pasak KRATC atstovo, ši sistema palankesnė rūšiuojantiems ir tiems, kurie išvyksta ilgesnėms komandiruotėms ar atostogoms. Nebūdami namie jie tikrai sugeneruoja mažiau atliekų, nesinaudoja išvežimo paslauga, tad skaičiavimas pagal faktinį konteinerio ištuštinimą yra teisingesnis.
„Jei namo savininkas kurį laiką negyvena ir neišmeta atliekų, arba gyventojai stropiai rūšiuoja – šis mokestis sumažės. Bet jei gyventojas pageidauja, kad jo atliekos būtų išvežamos dažniau, už kiekvieną konteinerio ištuštinimą teks mokėti papildomai. Faktiškai, jei žmogus nepakeis savo rūšiavimo įpročių, jis mokės tiek pat, kaip ir 2019 metais“, - aiškino Š. J. Tamulis.
Beje, tiems Klaipėdos privačių namų ir sodų savininkams, kurie neturi pasiėmę ir nesinaudoja individualiais konteineriais, sutaupyti nepavyks. Tokiems objektams rinkliava skaičiuojama kaip ir anksčiau pagal nekilnojamojo turto paskirtį. 
KRATC atstovas priminė, kad minėtas atliekas, kurios nebetelpa į rūšiavimo konteinerį, leidžiama sudėti tik į skaidrius plastiko maišus - juos  nemokamai suteikia vežėjas. O jei klaipėdiečiai naudoja savo maišus – būtina įsigyti tokius pat permatomus. Norėdami gauti daugiau maišų iš vežėjo klaipėdiečiai turėtų kreiptis ant rūšiavimo konteinerio lipduko nurodytais kontaktais.
Ikona, uždaryti