Klaipėdos uoste aptartos bendradarbiavimo su Turkija plėtros galimybės

Klaipėdos uoste aptartos bendradarbiavimo su Turkija plėtros galimybės
AA

Uostamiestyje viešintis J. E. Turkijos ambasadorius Görkem Barış Tantekin supažindintas su Klaipėdos uostu. Jam pristatyta, kuo šiandien gyvena vienas pagrindinių šalies strateginių objektų, kokie projektai įgyvendinami ir kokie planuojami artimoje ateityje, kokias galimybes jūrų uostas galėtų suteikti Turkijos verslui, investuotojams.

Su ambasadoriumi G. B. Tantekin, kuris  pareigas pradėjo eiti 2023-iaisiais, į Klaipėdos uostą atvyko Turkijos ir Lietuvos prekybos rūmų vadovų ir narių delegacija. Pernai įsteigtos organizacijos tikslas – skatinti ir palengvinti prekybą, investicijas bei verslo bendradarbiavimą tarp Turkijos ir Lietuvos.

Turkija, esanti tarp Europos, Azijos ir Artimųjų Rytų, yra svarbus pasaulinės prekybos logistikos centras. Jos unikali geografinė padėtis leidžia uostams atlikti esminį vaidmenį tarptautinėje prekyboje. Turkija yra viena iš pagrindinių pasaulio metalo laužo importuotojų, o tai glaudžiai susiję su jos plieno pramonės poreikiais.

Iš 1,2 milijonų tonų krovinių, kurie pernai buvo gabenami iš Turkijos ir į ją, daugiausia – apie 80 procentų – sudarė metalo laužas, likusi dalis – prekės konteineriuose, naftos produktai, trąšos, geležies ir plieno gaminiai.

Apie 94 procentus viso (2024 metais – maždaug 1 mln. tonų) per Klaipėdos uostą eksportuoto metalo laužo kiekio buvo išplukdyta į Turkiją.

Bendrai krovinių srautai iš Turkijos ir į ją Klaipėdos uoste 2024 metais sudarė apie 3,5 proc. visos uosto krovos. Iš maždaug 70 pasaulio valstybių, su kuriomis Klaipėdos uostą pernai siejo prekybiniai ryšiai, Turkija pagal krovinių srautus jūra yra 11-oje vietoje.