Klaipėdos uostas – tarp įdomiausių pasaulyje kruizinių krypčių

Klaipėdos uostas – tarp įdomiausių pasaulyje kruizinių krypčių
AA

Šią savaitę Majamyje vyksta didžiausia pasaulyje kruizinei laivybai skirta paroda „Seatrade Cruise Global 2024“. Tarp įdomiausių pasaulyje kruizinių krypčių – ir Lietuvos uostamiestis. Parodoje jau 19 kartą dalyvaujantis Klaipėdos uostas šiemet ne tik pristato Lietuvą kaip kruizinę kryptį, bet ir daug dėmesio skiria naujo kruizinių laivų terminalo plėtros projekto pristatymui. Jis kruizinei laivybai Klaipėdoje atvers dar didesnes galimybes.

„Tai, kad kasmet į Klaipėdą atplaukia nauji kruiziniai laivai, o šiemet tokių turėsime net 10, svarus įrodymas, jog darbas, pristatant Lietuvą kaip jūrų valstybę bei mūsų krašto patrauklumą, duoda apčiuopiamų rezultatų. Tokios parodos kaip ši – puiki platforma pabendrauti su kruizinės laivybos kompanijomis tiesiogiai, išgirsti jų poreikius, ateities planus. Ši paroda kartu formuoja kruizinės laivybos tendencijas maždaug trejiems metams į priekį. Tikimės, kad po keleto metų ir Klaipėda kruizinius laivus pasitiks modernesnė ir su nauju pajėgumu“, – sako Uosto direkcijos tarptautinių ryšių vadovė Kristina Gontier.

Naujo kruizinių laivų terminalo statybą tikimasi prasidėti šiemet. Po keleto metų Klaipėdos uoste turėtų atsirasti 2 naujos modernios krantinės kruiziniams laivams švartuoti. Šis projektas kartu atvers Žiemos uostą ir miestiečiams. Čia numatyti laiptai, vedantys prie vandens, takai pėstiesiems ir dviratininkams, erdvės renginiams, parodoms, komercinei veiklai, bus galima stebėti uosto veiklą.

Majamis tituluojamas kruizinės laivybos sostine, o čia esantys kruizinių laivų terminalai yra vieni moderniausių pasaulyje. Vien kruiziniams laivams priimti Majamio uoste veikia 10 terminalų, kuriuose savo keleivių laukimo sales turi „MSC Cruises“, „Royal Caribbean“, „Norwegian Cruise Line“. Kartą per metus šiame Jungtinių Amerikos Valstijų mieste organizuojamas renginys „Seatrade Cruise Global“ vienija visą kruizinės laivybos sektorių: čia prisistato uostai ir uostamiesčiai, priimantys kruizinius laivus, viešbučių ir turizmo agentūrų, gastronomijos atstovai, kruizus siūlančios ir kruizinius laivus valdančios kompanijos, laivų statytojai, įrangos ir technologijų gamintojai, kruizinę industriją vienijančios asociacijos, ekspedijavimu ir agentavimu besirūpinančios įmonės ir dar daug kitų. Kasmet vis daugiau dėmesio renginyje skiriama tvarumui, aplinkosaugai, inovacijoms.

Paroda „Seatrade Cruise Global 2024“ organizuojama jau 38-ą kartą. Skaičiuojama, kad šiemet su stendais parodoje dalyvauja 500 dalyvių, laukiama per 13 tūkstančių parodos lankytojų. Parodos metu vykstančioje konferencijoje aptariami aktualūs kruizinio verslo klausimai: kruizinės laivybos dabartis, ateitis bei iššūkiai, aplinkosauga, laivyno atnaujinimas ir plėtra, laivų statyba ir projektavimas, laive teikiamos paslaugos bei technologijos, taip pat keleivių aptarnavimas kruiziniuose terminaluose bei šių terminalų patrauklumas.

Klaipėdą kaip kruizinės laivybos kryptį, čia teikiamas paslaugas ir siūlomas ekskursijas, Klaipėdos uoste turimą ir planuojamą infrastruktūrą kruizinei laivybai parodoje Majamyje šiemet pristato Uosto direkcijos, Klaipėdos turizmo informacijos centro, uostamiestyje veikiančios turizmo įmonės „Klaipėdos Mėja“, Limarko laivininkystės kompanijos ir kruizinių laivų terminalo operatoriaus paslaugas teikiančios UAB „Klaipėdos laivų remontas“ atstovai. Klaipėdos uosto stende lankytojams pristatomos kruizinių paslaugų inovacijos, turistams siūlomų ekskursijų maršrutai, uosto infrastruktūra, plėtros planai.

Parodos metu taip pat organizuojami įvairių asociacijų narių susitikimai, aptariamos naujausios tendencijos, prognozės. Klaipėdos uostas – „Cruise Europe“ ir „Cruise Baltic“ narys. „Cruise Europe“ kuria ir įgyvendina bendrą Europos regiono kruizinių uostų reklamos ir propagavimo strategiją, siekia pritraukti daugiau kruizinių laivų ir keleivių į Europos uostus. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija „Cruise Europe“ asociacijos narė yra nuo 2001 metų. Baltijos kruizų asociacija („Cruise  Baltic“), kurios nariais nuo 2004 m. yra Klaipėdos uostas ir Klaipėdos miesto savivaldybė, vienija aplink Baltijos jūrą įsikūrusius uostus, priimančius kruizinius laivus.

Kruizinės laivybos sezoną Klaipėdos uostas šiemet pradės balandžio 23 dieną. Pirmasis šiemet uostamiestį aplankys laivas „Le Bellot“. Tai bus pirmasis jo apsilankymas Klaipėdos uoste.

Praėjusiais metais esamas kruizinių laivų terminalas Klaipėdos uoste sezoną pasitiko tvaresnis ir draugiškesnis aplinkai. Nuotekos iš kruizinių laivų po krantinių rekonstrukcijos ir teritorijos tvarkymo darbų šalinamos į nuotekų tinklus.

Kruizinių laivų sezonas Klaipėdoje šiemet turėtų baigtis spalio 1 dieną. Čia per visą sezoną laukiama 53 kruizinių laivų, 10 iš jų atplauks pirmą kartą. Kitąmet norą aplankyti Klaipėdą ir atplukdyti čia turistus jau išreiškė 60 kruizinių laivų.