Klaipėdos uostas įtrauktas į dar vieną pasaulinės laivybos milžinės liniją

Klaipėdos uostas įtrauktas į dar vieną pasaulinės laivybos milžinės liniją
AA

Sparčiausiai pasaulyje auganti konteinerių laivybos kompanija „Mediterranean Shipping Company“ (MSC) Klaipėdos uostą įtraukė į NWC TO ECUADOR jūrinį maršrutą, kuriuo Klaipėda tiesiogine jungtimi bus susieta su Dominikos Respublikos, Kosta Rikos, Peru, Kolumbijos ir kitų šalių uostais.  Į Klaipėdos uostą pirmasis šia laivybos linija plaukiantis laivas turėtų įplaukti rytoj.

„Šiuo metu koncentruojamės į jūros pusę, į Klaipėdos uosto galimybę būti krovinių paskirstymo centru, vadinamuoju „hubu“, vystyti veiklas, kurios kuria pridėtinę vertę. Nors naujo krovinio pritraukimas tai ne dienos ir mėnesio darbas, tačiau pirmuosius darbo vaisius, atrodo, jau greitai galėsime pradėti skinti“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Nuo šių metų kovo 1 dienos įsigaliojo Klaipėdos uosto rinkliavų taisyklių pakeitimai.

Konteinerių paskirstymo veiklai (angl. transshipment) skirtiems kroviniams taikoma 100 proc. nuolaida tonažo rinkliavai. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto rinkliavų rūšių sąrašą, jų maksimalių dydžių ir taikymo principų aprašą LR Vyriausybė nutarimu pakeitė šių metų vasario 9 d.