Grįžti į naujienas

Klaipėdos uostas gali tapti Ukrainos šiauriniais prekybos vartais

#Verslas
Klaipėdos uostas gali tapti Ukrainos šiauriniais prekybos vartais
Data
Autorius
Kategorija
Verslas
Žymos
KLAIPĖDOS UOSTAS
Dalintis
Facebook | El.paštu

Siekiama stiprinti Lietuvos ir Ukrainos ekonominį bendradarbiavimą, apimantį ir transporto, krovinių gabenimo sritį, įskaitant ir Klaipėdos jūrų uostą. Apie bendradarbiavimo galimybes kalbėta nuotoliniame Ukrainos–Lietuvos ekonomikos forume.

Šeštasis Ukrainos–Lietuvos ekonomikos forumas surengtas Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vizito Ukrainoje metu. Forumo dalyvius pasveikino abiejų valstybių vadovai.

Prieš prasidedant forumui, Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis ir Ukrainos infrastruktūros ministras Vladyslavas Kryklii Kijeve pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo keleivių ir krovinių vežimo geležinkelių transportu ir skaitmeninių leidimų vykdyti tarptautinį keleivių ir krovinių vežimą kelių transportu srityse.

"Šiandien pasirašytas protokolas sutvirtina siekį pagerinti susisiekimą geležinkeliais tarp abiejų šalių, taip pat paskatinti skaitmeninius sprendimus transporto ir logistikos srityje. Tikiu, kad toliau plėtojant bendradarbiavimą Lietuva ir Klaipėdos uostas gali tapti Ukrainos šiauriniais prekybos vartais“, – pasirašęs protokolą sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

Šalys yra pasirengusios bendradarbiauti pripažindamos Klaipėdos jūrų uostą šiauriniais Ukrainos prekybos vartais. Ukrainos kroviniai 2020 m. sudarė 0,9 proc. visų krovinių, kraunamų Klaipėdos uoste.

Dvišaliame nuotoliniame ekonomikos forume dalyvavęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas pabrėžė, kad Klaipėdos uosto infrastruktūra yra konkurencinga ir gali būti patraukli šios šalies krovinių srautams.

"Neabejoju, kad mūsų bendradarbiavimas vystysis ir turi didelę perspektyvą. Klaipėdos uosto geografinė padėtis užtikrina tiesioginį išėjimą į Europos rinkas, o nuolat vystoma uosto infrastruktūra netolimoje ateityje leis priimti didžiausius laivus Baltijos jūroje. Ukrainos krovinių srautas šiandien mūsų uoste yra nežymus, tačiau tikimės, kad ateityje tam tikri maršrutai nusidrieks per Klaipėdą“, – sakė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Forumo metu A. Latakas skaitė pranešimą ir dalijosi patirtimi, kaip Klaipėdos uostas pandemijos iššūkius pavertė efektyviais sprendimais.