„Klaipėdos nafta“ – 4 Vokietijos SkGD terminalų komercinė operatorė

„Klaipėdos nafta“ – 4 Vokietijos SkGD terminalų komercinė operatorė
AA

AB „Klaipėdos nafta“  sudarė sutartį su Vokietijos federalinės ekonomikos ir klimato apsaugos ministerijai priklausančia DET, dėl keturių suskystintųjų gamtinių dujų (SkGD) terminalų Vokietijos Šiaurės jūros pakrantėje komercinio eksploatavimo. Ji taps pirmojo Vilhelmshafeno SGD terminalo ir Brunsbiutelio SGD terminalo operatorė, taip pat bus atsakinga už šiuo metu statomus dar du terminalus: antrąjį SGD terminalą Vilhemshafene bei SGD terminalą Štadėje, prie Žemutinės Elbės upės.

Tarp KN ir DET sudaryta dvejų metų trukmės sutartis apima visų šių keturių SGD terminalų komercinio operavimo paslaugas. Iki šiol KN šias paslaugas jau teikė pirmajam Vilhelmshafeno bei Brunsbiutelio SGD terminalams, tačiau jų valdymą perėmus DET, buvo skelbiamas naujas visų keturių SGD terminalų konsoliduotas komercinio operavimo konkursas. 
 
Pastaraisiais metais Vokietija sparčiai plėtoja plaukiojančių SGD terminalų statybą, kad, sutrikus dujų tiekimui dujotiekiais iš Rusijos, užsitikrintų naujų SGD tiekimo šaltinių. Vokietijos vyriausybė naudoja valstybei priklausančius suskystintųjų gamtinių dujų terminalus, kad užtikrintų patikimą energijos tiekimą vidaus rinkai. Tikimasi, kad per šiuos metus Vokietijoje iš viso veiks penki FSRU pagrindu veikiantys SGD importo terminalai, iš kurių keturis valdys DET.
 

Pagal KN ir DET pasirašytą sutartį keturių SGD terminalų komercinio valdymo paslaugos apims komercinių ir logistikos operacijų valdymą, išdujinimo procesus, dujų apskaitą ir ataskaitų teikimą, IT sistemų ir priemonių kūrimą ir teikimą bei kitas kliento poreikiams pritaikytas terminalo eksploatavimo paslaugas.
 
Sudaryta sutartis apima ir gebėjimų ugdymo bei ekspertinių KN žinių perdavimo DET darbuotojams įsipareigojimą. Per sutarties galiojimo laikotarpį KN keliamas tikslas apmokyti vietinę komandą, kad vėliau ji pati galėtų užtikrinti terminalų komercinį operavimą. 
 
Darius Šilenskis, KN generalinis direktorius, neabejoja, kad KN sėkmę konkurse lėmė Vokietijos rinkoje jau turimas įdirbis: „Teikdami komercinio eksploatavimo paslaugas dviem Vokietijos SGD terminalams turėjome galimybę pademonstruoti savo turimas unikalias kompetencijas, ekspertines žinias, profesionalumą bei gebėjimą kokybiškai ir operatyviai pateisinti klientų keliamus lūkesčius“. 
 
D. Šilenskis tikisi, kad nuo sausio pradžios prisiimamas dar didesnis vaidmuo Vokietijos SGD terminalų projektuose leis sustiprinti KN pozicijas Europos SGD terminalų rinkoje, nes bendrovė ir toliau nuosekliai laikosi savo strateginės krypties būti pirmuoju pasirinkimu klientams, plėtojantiems SGD terminalus visame pasaulyje.
 
Dr. Peteris Röttgenas, DET generalinis direktorius, džiaugiasi konkurso rezultatais: „Po pirmosios teigiamos patirties, įgytos dirbant su KN Brunsbiutelio ir Vilhelmshafeno projektuose, dabar tikimės tęsti šį vaisingą ir profesionalų bendradarbiavimą visose DET įmonėse."