Klaipėdos LEZ – didžiausias Baltijos plastikų pramonės centras

Klaipėdos LEZ – didžiausias Baltijos plastikų pramonės centras
AA
Nors Klaipėdos LEZ veikia įvairių pramonės šakų atstovės – elektros komponentų, automobilių, metalo apdirbimo, apdirbamosios gamybos ir kt. – plastikų sektorius mūsų teritorijoje yra be konkurencijos didžiausias. Penkios plastikų įmonės sukūrė daugiau kaip 71% visos LEZ teritorijos pajamų (daugiau kaip 890 mln. EUR), o dvi mūsų plastikų bendrovės apskritai patenka tarp didžiausių Europoje.
Negana to, nors LEZ plastikų sektorius generuoja liūto dalį Klaipėdos LEZ įmonių pajamų, šios bendrovės yra įdarbinusios vos 18% mūsų teritorijoje dirbančių kolegų: tai rodo milžinišką plastikų sektoriaus kuriamą pridėtinę vertę ir efektyvumą. Kita vertus, tai nestebina, kadangi mūsų plastikų bendrovės yra ne vien didžiulės gamintojos, bet ir svarbios pasaulinės mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros žaidėjos, gausiai investuojančios į naujoves tiek medžiagose, tiek ir procesuose.
Plastikų sektoriaus sėkmę Klaipėdos LEZ lemia keletas priežasčių. Visų pirma, turi nuostabią geografinę padėtį ir prieigą prie uosto, kuris LEZ bendrovėms yra svarbus tiek importuojant žaliavas, tiek eksportuojant produkciją. Tačiau ne ką maža ir LEZ miesto talentų reikšmė: Klaipėda idealiai apjungia istorines gamybos tradicines su stipria akademine bendruomene ir moksliniai tyrimais grįstomis inovacijų paieškomis. Visa tai lemia, kad plastikų (kaip ir kitų sektorių bendrovės) Klaipėdoje gali tiek gaminti, tiek eksportuoti, tiek kurti prielaidas modernesnei ir tvaresnei ateičiai.
 
Ikona, uždaryti