„Klaipėdos konteinerių terminalas" pagal krovos apimtis Klaipėdos uoste tapo lyderiu

„Klaipėdos konteinerių terminalas" pagal krovos apimtis Klaipėdos uoste tapo lyderiu
AA

Praėję metai „Klaipėdos konteinerių terminalui" buvo rekordiniai. Per 2023 - iuosius perkrovėme rekordinį kiekį krovinių -  6,27 mln. tonų įvairių krovinių.

Pasak KKT terminalo generalinio direktoriaus Vaidoto Šileikos, drąsiai galima teigti, jog „Klaipėdos konteinerių terminalas" tapo išskirtinis regione, nes siūlo platų krovos paslaugų spektrą klientams, kurie su kiekvienais metais labiau vertina teikiamų paslaugų kokybę ir per KKT terminalą transportuoja vis daugiau įvairių krovinių.

Per 2023 – iuosius KKT pasiekė šiuos rezultatus:

  • Perkrovė 6,27 mln. tonų krovinių, 7,17 proc. daugiau nei per 2022 metus, kai krovos apimtys siekė – 5,8 mln. t;

  • Konteinerių perkrovė 494.062 TEU ir tai yra net 15,5 proc. daugiau nei 2022 – aisiais;

  • Ro–Ro krovos apimtys sudarė 776 tūkst. tonų, t.y. 19 proc. daugiau lyginant su 2022 m.;

  • Aptarnavo 1207 krovininių laivų, 3 proc. daugiau nei 2022 – aisiais.

Per praėjusius metus nuosekliai vykdė terminalo plėtrą ir investavo apie 20 mln. eurų į veiklos procesus, infrastruktūros gerinimą bei naują krovos techniką. Šiais metais KKT terminalą pasiekė galingiausi Baltijos šalyse "Liebherr" kranai, su kuriais vienu metu galime krauti net 300 tonų krovinį, taip pat atnaujino uosto vilkikų parką ir įsigijo 4 naujus šios technikos vienetus. Įsigyta technika padeda įgyvendinti dar vieną bendrovės užsibrėžtą tikslą - mažinti aplinkos taršą. Nors „Liebherr“ kranai yra su hibridiniais varikliais ir gali būti varomi tiek elektra, tiek dyzelinu, tačiau bendrovės siekis yra dirbti energiją tausojančiu režimu – elektra.

„Konteinerių terminale pritaikėme šiuolaikinius bei energiją taupančius sprendimus ir modernizavome apšvietimo sistemą. Tai pat pradėjome vykdyti automatinių vartų sistemos diegimą, kuris bus pirmas pilnai automatizuoto patekimo į teritoriją įgyvendintas projektas Klaipėdos uoste“, - apie 2023 - iųjų investicijas kalba V. Šileika.

Tiek konteinerių terminale, tiek Ro – Ro ir generalinių krovinių terminale metams baigiantis sumontavome 500 kW saulės elektrinę ant sandėlio stogų ir apsirūpiname elektros energija iš atsinaujinančių šaltinių bei aktyviai ugdome komandą jungtis prie aplinkos puoselėjimo.

Jau penktus metus iš eilės KKT patenka tarp 15 proc. stipriausių įmonių Lietuvoje. Šis įvertinimas atspindi įmonės teigiamą ekonominę būklę ir finansinius rezultatus, taip pat – indėlį į Lietuvos ekonomikos plėtrą ir sąžiningą verslo kultūrą. ​

"Noriu padėkoti KKT komandai už profesionalumą, susitelkimą ir nuolatinį augimą. Linkiu, kad 2024 - ieji būtų įsimintini ne dar vienais metais, bet prasmingais darbais”, - su dėkingumu kalba V.Šileika.