Astanoje prasidėjo paroda „TransLogistika. Kazakhstan 2024“, kur susitinka įvairių šalių jūrų uostų, geležinkelių, logistikos įmonių ir kitų sričių atstovai. Čia pristatomas ir Klaipėdos jūrų uostas bei jo galimybės.
Jungtiniame Lietuvos stende kartu su Klaipėdos uostu dalyvauja dar penkios mūsų šalies įmonės: „LTG Cargo“, kompleksines įvairių tipų krovinių gabenimo paslaugas teikianti įmonė „TLSC“, kompleksines logistikos, ekspedijavimo ir sandėliavimo paslaugas teikianti įmonė „Baltic Cargo Agent“, logistikos ir transporto paslaugas teikianti įmonė „TVG-Group“ ir muitinės tarpininkų paslaugas teikianti įmonė „Tranzito paslaugų centras“. Klaipėdos uosto direkcija, pristatanti Klaipėdos uostą ir jame teikiamas paslaugas, parodoje dalyvauja 14-ą kartą.
Nuo 1996-ųjų vykstanti paroda „TransLogistika. Kazakhstan“ yra vienas didžiausių transporto ir logistikos renginių Centrinėje Azijoje. Čia kasmet susitinka įvairių šalių jūrų uostų, geležinkelių, logistikos įmonių ir kitų sričių atstovai. Tris dienas Astanoje vykstančiame renginyje demonstruojama gausi logistikos ir pramonės sprendimų įvairovė: nuo transporto ir ekspedijavimo paslaugų iki programinės įrangos ir įrangos, skirtos kroviniams saugoti ir tvarkyti, ir kt.
Ši paroda taip pat yra svarbi platforma naujiems verslo ryšiams užmegzti ir bendradarbiavimui stiprinti tarp vietinių ir tarptautinių transporto bei logistikos pramonės dalyvių. Kasmet ji pritraukia daugiau nei 200 įmonių iš įvairių šalių. Parodos metu taip pat vyksta konferencijos ir diskusijos apie naujausias tendencijas logistikos srityje bei tarptautinės partnerystės galimybes.
Rytoj Kazachstane taip pat vyks dvišalis verslo forumas, kuriame dalyvaus ir Klaipėdos uostą bei jo galimybes Kazachstano verslininkams pristatys Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas. Šiuo renginiu siekiama stiprinti verslo santykius tarp abiejų šalių: skatinti investicijas, bendrus projektus bei prekybinius ryšius. Forumo metu taip pat vyks B2B susitikimai. Renginį organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Kazachstano nacionalinių verslininkų rūmai „Atameken“.
Bendradarbiavimas su Kazachstanu jūrinio transporto srityje vyksta, tačiau siekiama didinti esamus krovinių srautus. Nors Kazachstano krovinių srautai per Lietuvą geležinkeliais ir per Klaipėdos uostą nėra dideli, tačiau pastaraisiais metais buvo fiksuojamas jų augimas. 2023 m. krovinių srautas iš šios Centrinės Azijos šalies ir į ją ūgtelėjo ir sudarė beveik 0,3 mln. tonų, 2022 m. srautą sudarė beveik 0,2 mln. tonų krovinių. Daugiausia tai netaurieji metalai ir jų gaminiai, mineraliniai produktai, gyvūninės kilmės, augaliniai produktai bei chemijos pramonės produkcija ir kiti kroviniai.