Klaipėdos ir Gargždų gyventojams balandį paskaičiuota mažiausia šilumos kaina nuo šildymo sezono pradžios

Klaipėdos ir Gargždų gyventojams balandį paskaičiuota mažiausia šilumos kaina nuo šildymo sezono pradžios
AA

AB „Klaipėdos energija“ skelbia balandžio mėnesio centralizuotos šilumos kainas uostamiesčio ir Gargždų gyventojams. Jos bus beveik 18 procentų mažesnės nei praėjusių metų balandį ir 20 procentų mažesnės nei šį kovą. 

Kovą klaipėdiečiams ir gargždiškiams šilumos kilovatvalandė kainavo 7,10 ct/kWh be PVM, o prieš metus balandį – 6,91 ct/kWh be PVM. Nuo šių metų pradžios pastebima šilumos kainos mažėjimo tendencija, kuri išlieka ir šį balandį – šiluma pinga iki 5,68 ct/kWh be PVM.

Krintančiai šilumos kainai taip pat įtakos turi biokuro, naudojamo  šilumos gamybai ir iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šilumos krintančios kainos. Tai lemia ir besibaigiantis šildymo sezonas, kuris mažina biokuro poreikį rinkoje.

Viso šildymo sezono metu apie 75 procentus visos šilumos kainos sudaro kintamoji dalis – biokuro, dujų, elektros energijos, vandens ir kitų kintamų sąnaudų bei šilumos superkamos iš nepriklausomų šilumos gamintojų sąnaudos, kurių dalis siekia 61 procentų kintamosios dalies.

Likusią šilumos kainos dalį sudaro pastoviosios sąnaudos. Tai sąnaudos, kurias įmonės patiria nepriklausomai nuo pagaminto ir vartotojams patiekto šilumos kiekio. Jas sudaro personalo, nusidėvėjimo (amortizacijos), einamojo remonto ir kitos sąnaudos bei reguliatoriaus nustatyta investicijų į turtą grąža. 

Reklama Ikona, uždaryti