Klaipėdos AVMI: nuo rugsėjo 1 d. mėsos ir paukštienos prekybininkams – tik elektroniniai turgavietės žurnalai

Klaipėdos AVMI: nuo rugsėjo 1 d. mėsos ir paukštienos prekybininkams – tik elektroniniai turgavietės žurnalai
AA

2021 m. rugpjūčio 26 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) primena, kad nuo rugsėjo 1 d. Klaipėdos apskrityje mėsa ir paukštiena bei jų produktais turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose prekiaujantys verslininkai turės pildyti Turgavietės e. žurnalą (i.ŽUR). Iš viso apskrityje tokia prekyba užsiima 211 verslininkų: daugiausiai Klaipėdos m.  – 74, Šilutės r. – 49, Klaipėdos raj. – 39, Kretingos raj. – 34, Skuodo raj. – 7, Palangos m. – 6, Neringos m. – 2.

Reklama: Didžioji Kalėdinė Klaipėdos mugė

Pradėti dirbti su sistema prekybininkai galėjo jau nuo liepos mėn., įsisavinimui buvo skirtas 2 mėn. pereinamasis laikotarpis. Pagrindinis Turgavietės e. žurnalo tikslas – užtikrinti parduodamų maisto produktų pajamų apskaitą, produktų atsekamumą.

„Tam, kad perėjimas prie e. žurnalo i.ŽUR smulkiesiems verslininkams būtų kuo sklandesnis, bendradarbiavome su turgavietėmis, rengėme mokymus bei teikėme konsultacijas ir susitikimų metu, ir atvykus į VMI aptarnavimo padalinius“, - sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, pažymėdamas, kad VMI ir toliau kvies turgaviečių prekybininkus į papildomus mokymus bei teiks pagalbą telefonu ar atvykus į vieną iš VMI padalinių.

Pasak Klaipėdos AVMI viršininko, kuriant i.ŽUR sistemą taip pat buvo siekiama palengvinti apskaitos procesą: „Daug prekybininkų nerimauja dėl poreikio į žurnalą suvesti didelius kiekius produkcijos pavadinimų. Tačiau sistema vedant naują produkciją į žurnalą geba įsiminti produktų pavadinimus ir vėliau juos vedant laukeliuose pasiūlyti kaip pasirinkimą.“ Taip pat supaprastės ir likučių skaičiavimas, nes dienos gale tai padarys sistema, o visi turimi užregistruotų pardavimų vietų apskaitos žurnalai bus vienoje vietoje - automatiškai sukurti i.ŽUR sistemoje.


E. apskaitos žurnalo pildymas


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau - VMVT) išduotą leidimą prekiauti mėsa, paukštiena ar jų produktais turintiems verslininkams e. žurnalai buvo sukurti automatiškai. Prisijungti prie i.ŽUR prekybininkai gali per išmaniąją mokesčių administravimo sistemą (i.MAS) tuo pačiu būdu kaip jungiantis prie kitų VMI informacinių sistemų (pvz.: Mano VMI, EDS ir kt.) 


Kaip ir popierinį apskaitos žurnalą, taip ir elektroninį, prekybininkai pildys kiekvieną dieną. Prieš pradedant darbą ir darbo metu į Turgavietės e. žurnalą reikės suvesti duomenis apie naują gautą,  atsivežtą produkciją . Dienos pabaigoje – suvesti duomenis apie nurašytą, išvežtą bei parduotą produkciją. Prekybininkai įrašus galės tikslinti - padarius klaidą, ją bus lengva ištaisyti, o Turgavietės e. žurnale duomenys išliks atsekami.


Daugiau informacijos apie i.ŽUR galima rasti VMI internetinėje svetainėje. Joje taip pat patalpintos i.ŽUR sistemos naudojimo instrukcijos, kuriose žingsnis po žingsnio pristatomas visas Turgavietės e. žurnalo naudojimo procesas. Pasikonsultuoti su mokesčių specialistais galima telefonu 1882 arba, iš anksto užsiregistravus, atvykti į artimiausią VMI klientų aptarnavimo padalinį.
 

Ikona, uždaryti