Jaunimas Jaunimui - verslumo renginys jau ketvirtus metus

Jaunimas Jaunimui - verslumo renginys jau ketvirtus metus
AA

Renginio organizatorė, Samanta Simonavičė - lyderystės platformos vadovė, Klaipėdos miesto Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė bei Tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus vadovė Lietuvos verslo kolegijoje, 2020 metais pradėjo pilotinį verslumo renginį Jaunimas Jaunimui, kuris išaugo į kasmetinį ir įvyko jau ketvirtą kartą - lapkričio 15 dieną, Kultūros fabrike (Klaipėda).

Pasak renginio organizatorės Samantos, šis renginys yra skirtas Klaipėdos miesto jaunimo verslumo ir lyderystės ugdymui. Prieš renginį mokiniai yra apmokomi mokytojų, kaip reikia sukurti verslo idėją ir ją pristatyti (angliškas terminas - PITCH) komisijai arba potencialiam investuotojui. Renginio metu moksleiviai pristatę savo verslo ugdo ne tik lyderystės kompetencijas, tačiau mokosi viešojo kalbėjimo, analitinio mąstymo ir struktūruoto planavimo. Jaunimas Jaunimui padeda praplėsti žinias apie problemų sprendimo būdus, įvairias marketingo priemones, kurios būtų tinkamos sprendžiant verslo vystymo problemas. Geriausiai pasirodžiusios ir daugiausia balų surinkusios komandos paskatintos vertingais prizais, taip pat apdovanoti buvo ir mokytojai, kurie paruošė puikius mokinius!

Renginyje dalyvavo 15 komandų, kurie pristatė 15 verslo idėjų, nuo rankdarbių iki socialiai atsakingų programėlių!

I vietą užėmė komanda: Ninja (Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija); 

II – komanda «123» (Klaipėdos “Aitvaro” gimnazija)

III vietą užėmė komanda Exlore (Klaipėdos Baltijos gimnazija). 

Renginio komisija: 
Edmundas Kvederis - Ekonomikos mokytojas, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys

Erika Zavackienė - Klaipėdos mokslo ir technologijų parko projektų vadybininkė

Artur Truš - UAB OJ CREW įkurėjas, tarptautinio įmonių tinklo OJ GROUP vadovas bei savininkas, UAB HANDA Solutions Komercinis vadovas, Lietuvos Jūrininkų įdarbinimo įmonių asociacijos vadovas.

Eglė Šerutytė - Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos Apskritasis stalas projektų vadovė, Jaunimo savanoriškos tarnybos mentorė.

Tomas Žemgulys - verslininkas, „Golfo takeliai“ įkūrėjas.

Jaunimas Jaunimui 2020 metais buvo organizuojamas virtualiai, 2021 metais hibridiniu būdu, o 2022 ir 2023 metais kontaktiniu būdu. Renginio organizatorė Samanta džiaugiasi, jog net ir sudėtingomis sąlygomis renginys išlaikė susidomėjimą ir yra lyg šiol paklausus. 

Europos Jaunimo Sostinė 2021 Lyderystės platforma, koordinuojama Lietuvos verslo kolegijos, organizuodama Jaunimas Jaunimui 2023 renginį skatina jaunimo verslumą bei supažindina jaunimą su Klaipėdos jauno verslo ir organizacijų iššūkiais. Taip pat siekiame įkvėpti jaunimą tapti lyderiais bei dalintis lyderystės praktikomis ir patirtimis su bendraminčiais.

Šiais metais Jaunimas Jaunimui 2023 renginys organizuojamas kartu su Lietuvos Junior Achievement ir Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija "Apskritasis stalas", siekiant sinergizuoti jaunuosius verslininkus ir paskatinti realizuoti savo verslo idėjas.