Individualią veiklą vykdžiusiems klaipėdiečiams – savaitė pajamų deklaravimui

Individualią veiklą vykdžiusiems klaipėdiečiams – savaitė pajamų deklaravimui
AA

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad 11,8 tūkst. (61 proc.) klaipėdiečių, kurie pernai vykdė individualią veiklą, pajamas jau deklaravo, kitiems lieka savaitė. Terminas, iki kada būtina pateikti pajamų mokesčio deklaracijas - gegužės 2 d. 

2023 m. individualią veiklą šalyje iš viso vykdė apie 350 tūkst. gyventojų. Pateikti pajamų mokesčio deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, taip pat ir tada, kai pajamų negavo. Tokiu atveju į pajamų eilutę įrašomas „0“. Deklaracijos pildomos pagal apskaitos žurnalą, o gyventojams, kurie naudojasi VMI virtualiu buhalteriu i.APS, visus įrašus į deklaravimo vedlį VMI sukelia automatiškai. 

Pildant deklaraciją svarbu teisingai nurodyti, koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo pripažinimo būdą gyventojas yra pasirinkęs. Primename, kad gyventojai, vykdantys individualią veiklą ir esantys PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiriantys ir joje naudojantys ilgalaikį turtą, privalo rinktis kaupimo apskaitos principą.

Gyventojai, kurie susiduria su sunkumais dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumokėjimo pateikus pajamų mokesčio deklaraciją, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės nepriemokos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Prašymą bei dokumentus dėl MPS patogiausia pateikti per Mano VMI, taip pat galima teikti ir elektroniniu ar klasikiniu paštu bei tiesiogiai atvykus į aptarnavimo padalinį.