Elektros jungiklius gaminantys „Albright Lietuva“ išsiplėtė Klaipėdos LEZ

Elektros jungiklius gaminantys „Albright Lietuva“ išsiplėtė Klaipėdos LEZ
AA

Klaipėdos LEZ veikianti Didžiosios Britanijos kapitalo elektros jungiklių gamintoja UAB „Albright Lietuva“ sausį užbaigė 1,5 mln. EUR vertės plėtros projektą specializuotame gamybos pastate „FlexStart 2“. Į naujas patalpas bendrovė perkėlė visą elektros kontaktų litavimo veiklą bei įkūrė naują štampavimo padalinį.

Nuo 2007 nuosavame pastate Klaipėdos LEZ teritorijoje veikianti „Albright Lietuva“ jau kurį laiką nagrinėjo įvairias plėtros galimybes, bet galiausiai nutarė plėstis į LEZ valdymo bendrovės vystomą „FlexStart 2“ projektą.

„Nutarėme į „FlexStart 2“ iškelti kontaktų litavimo padalinį, nes nuosavame pastate labai trūko patalpų sandėliavimui. Netrukus gimė mintis naujose patalpose ne tik lituoti kontaktus, bet ir patiems gaminti jiems ruošinius. Anksčiau juos gaudavome iš išorinių tiekėjų. Todėl šis žingsnis yra tiek veiklos perkėlimas, tiek plėtra ir naujos funkcijos. Visa tai užtikrins savalaikį kontaktų tiekimą jungiklių gamybai ir minimizuos logistikos sąnaudas“, – komentuoja „Albright Lietuva“ vykdantysis direktorius Ramūnas Barcevičius.

Plėtros projektą „FlexStart 2“ pastate bendrovė pradėjo rugsėjį, o užbaigė – pačioje šių metų pradžioje. Pasak „Albright Lietuva“ vadovo, sprendimą keltis į šį pastatą lėmė ne tik kaimynystė, bet ir galimybė greitai pritaikyti patalpas individualiems poreikiams. Naujosiose patalpose jau dirba 25 įmonės kolegos, jų skaičius gali vėliau augti iki 30.

Bendrovė išsinuomojo 1.000 kv. m ploto patalpas ir veikia po tuo pačiu stogu kaip „Retal Baltic Films“ ir kitos įmonės. Visas „FlexStart 2“ plotas sudaro 8500 kv. m. Pirmasis, dar 2017-18 m. LEZ valdymo bendrovės išvystytas lankstusis gamybos pastatas „FlexStart“ iškart buvo pilnai išnuomotas ir pelnė „Financial Times“ grupės leidinio apdovanojimą už greito investuotojų įsikūrimo sprendimus.

Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo teigimu, tai jau antras esamo LEZ investuotojo žingsnis į „FlexStart“ pastatus per kelis mėnesius. Neseniai apie plėtrą „FlexStart 2“ paskelbė ir pakuočių gamintoja UAB „Retal Baltic Films“.

„Šis „Albright Lietuva“ žingsnis ir vėl iliustruoja lanksčiųjų gamybos pastatų universalumą. Vienais laikotarpiais paruošta infrastruktūra mums padeda lengviau derėtis su naujais investuotojais, o šiais laikais džiaugiamės galėdami pasiūlyti greitos plėtros galimybių ir esamiems verslo bendruomenės nariams. Pasiteisinus pirmiesiems dviem „FlexStart“ pastatams, nagrinėjame galimybes plėtoti ir trečiąjį“, – sako LEZ vadovas.

Išankstiniais duomenimis, 2022 m. „Albright Lietuva“ apyvarta siekė 25 mln. EUR ir buvo 19% didesnė nei ankstesniais metais. Šiemet bendrovė tikisi 14% augimo, tačiau prognozes ir planus kol kas sunkina sudėtinga pasaulinė verslo aplinka.

 

Reklama Ikona, uždaryti