Dėl liūties Vakarų Lietuvoje, „Lietuvos draudime“ jau rezervuota beveik 90 tūkst. eurų nuostoliams padengti

Dėl liūties Vakarų Lietuvoje, „Lietuvos draudime“ jau rezervuota beveik 90 tūkst. eurų nuostoliams padengti
AA

Praėjusią savaitę Vakarų Lietuvoje kiek daugiau nei per parą iškrito viso lapkričio mėnesio kritulių norma, buvo užtvindytos gatvės ir kiemai. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad patirtų nuostolių suma jau siekia beveik 90 tūkst. eurų sumą. Stipriai nukentėjo ir gyventojų, ir komercinis turtas.

„Lietuvos draudimo“ Klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus teigia, kad liūties padaryta žala vis dar skaičiuojama, greičiausiai sumos nuostoliams padengti augs ir viršys 100 tūkst. eurų sumą. 

„Dėl liūties ir potvynio daugiausiai turtas nukentėjo Klaipėdos, Kretingos rajonuose ir Klaipėdos mieste. Taip pat nukentėjo ir Palangos miesto, Tauragės bei Telšių rajonų gyventojai“, – komentuoja M. Norkus.

Anot draudimo eksperto, daugiausiai žalų registravo gyventojai, tačiau, žvelgiant į sumas, beveik su tokiais pat nuostoliais susidūrė ir verslo įmonės.

„Dominuoja dviejų tipų žalos: vanduo prabėgo per pastato atitvarines konstrukcijas ir buvo užtvindytos patalpos bei rūsiai. Nors daugiausiai nukentėjo būstas, nuostolių dėl šios liūties registruota ir transportui“, – sako M. Norkus.

„Lietuvos draudimo“ ekspertas sako, kad tokios stichinės nelaimės dar kartą parodo, jog būtina pasitikrinti, ar nėra įtrūkimų pastatuose ir ant jų stogų, ar sandarūs lietvamzdžiai, drenažo sistema.

„Kalbant apie transportą – pakliuvus į didelę liūtį verčiau sustoti ir palaukti, kol lietus aprims. Tai geriausia padaryti artimiausioje stovėjimo aikštelėje, degalinėje, pasirinkti vietą, kur aplink nėra medžių“, – pastebi M. Norkus.

Specialistas pataria patyrusiems žalą pirmiausia kviesti avarines tarnybas, skubėti saugoti turtą. Jei yra galimybė – mažinti nuostolį. Tuomet nufotografuoti sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę. Registruoti įvykius „Lietuvos draudimo“ klientai gali naudojantis savitarnos svetaine „SavasLD“.

Reklama Ikona, uždaryti