Darbo ieškantiems ir darbdaviams: pokyčiai jau nuo šiandien

Darbo ieškantiems ir darbdaviams: pokyčiai jau nuo šiandien
AA

Šiandien įsigalioja Užimtumo įstatymo pataisos, kuriomis siekiama teikti individualias paslaugas visiems klientams. Tiek darbo ieškantiems, tiek darbdaviams.

Kertinis Užimtumo įstatymo pataisų tikslas – kovoti su dirbančiaisiais šešėlyje. Jie ne tik nemoka mokesčių valstybei, bet ir atima bendros gerovės dalį, užsitikrindami nemokamą sveikatos draudimą ar gaudami socialines pašalpas. 

Besirengiančio darbo rinkai asmens statusas bus suteikiamas tiems asmenims, kurių kelią į užimtumą lemdavo mobilumo, šeiminiai, priklausomybių ar skoliniai įsipareigojimai. Esminis dalykas – kiekvieno žmogaus situacija bus vertinama labai individualiai. 

Nauja tvarka numato, kad per pirmus 9 mėnesius žmogui bus ieškoma darbo, atitinkančio ne tik kvalifikaciją, bet ir buvusią algą.

Siūlomas darbo užmokestis pirmus tris mėnesius turėtų siekti bent 80 proc. buvusio atlyginimo, o ketvirtą-devintą mėnesiais – 60 proc.

 

Bedarbio statuso žmogus netektų, jeigu be svarbių priežasčių du kartus per 12 mėnesių atsisakytų siūlomo tinkamo darbo arba dirbtų nelegaliai.

Vieniems kliūtis įsidarbinti gali būti ir kelionės išlaidos, kurių dalį nuo šiol bus galima kompensuoti. Kitus nuo darbo rinkos skiria įsipareigojimai antstoliams, bet anksčiau ar vėliau teks ir tai išspręsti. Paslaugos, orientuotos į klientą, galės būti puiki galimybė jiems mokytis finansinio raštingumo, pradėti kurti pridėtinę vertę sau ir valstybei.

 

Ikona, uždaryti