Darbą pradeda naujasis Klaipėdos uosto kapitonas

Darbą pradeda naujasis Klaipėdos uosto kapitonas
AA

Nuo birželio 1 d. Klaipėdos uosto kapitono pareigas pradeda eiti skelbtą konkursą laimėjęs kapitonas Vladas Motiejūnas.

"Suprantu šių pareigų svarbą ir didelę atsakomybę – sklandi ir saugi laivyba uoste yra kapitono ir jo komandos darnus ir užtikrintas darbas. Laukia iššūkių kupinas naujas etapas, kuriam esu pasirengęs ir šiandien pradedu nuo pažinties su darbuotojais, o dėl ankstesnės darbo patirties uosto specifika man nėra nežinoma. Džiaugiuosi galėdamas pasaulio uostuose įgytą patirtį ir kompetencijas pritaikyti Lietuvoje, Klaipėdos jūrų uoste“, – teigia darbą pradedantis 49 m. Klaipėdos uosto kapitonas Vladas Motiejūnas.

Laivavedžio išsilavinimą turintis Vladas Motiejūnas turi bemaž 27 metų plaukiojimo stažą, daugiau kaip 10 metų dirbo laivo kapitonu. Pastaraisiais metais V. Motiejūnas dirbo tarptautinėje kompanijoje „Bernhard Schulte Shipmanagement“ laivo kapitonu. Iš Ukmergės kilęs, Vilniuje gyvenantis kapitonas planuoja persikelti gyventi į uostamiestį.

"Nuoširdžiai dėkoju Gintarui Paluckui ir Eduardui Ringiui, kurie nesant nuolatinio kapitono labai sėkmingai susitvarkė su svarbiomis pareigomis, net ir nestandartinėse situacijose užtikrino saugią ir efektyvią laivybą uoste. Linkėdamas sėkmės naujajam kapitonui, tikiuosi, kad jis sklandžiai įsilies į kolektyvą, įvertins pareigybės svarbą ir savo funkcijas atliks nepriekaištingai. Tikiuosi, kad jis bus draugiškai priimtas uosto bendruomenės“, – sako Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Pagal Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymą, uosto kapitono pareigas gali eiti laivavedys, mokantis valstybinę ir anglų kalbas bei turintis aukštąjį jūrinį išsilavinimą ir ne trumpesnį kaip penkerių metų plaukiojimo jūrų laivo, kurio bendroji talpa 3 000 ir daugiau tonų, kapitonu stažą.

Nuo praėjusių metų rudens Klaipėdos uosto kapitono pareigas laikinai ėjo kapitonas Gintaras Paluckas, pastaruoju metu dirbęs Uosto direkcijos Laivų eismo tarnyboje.