Audros padarinių likvidavimas Klaipėdos uostui kainuos beveik milijoną

Audros padarinių likvidavimas Klaipėdos uostui kainuos beveik milijoną
AA

Sausį ir vasarį praūžusios audros padarinių likvidavimas Klaipėdos uostui gali kainuoti beveik milijoną eurų. 

Uosto direkcijos teigimu, nors tikslus iškasto grunto kiekis ir darbų vertė bus žinoma tik baigus laivybos kanalo valymo darbus, manoma, kad tai gali atsieiti apie 800 tūkst. eurų.   

„Dėl smėlio sąnašų kanalas ties uosto vartų posūkiu susiaurėjo perpus, tai šiuo metu ypač sunkina laivybą, o kanalo valymo darbai pareikalaus ir nemenkų išlaidų“, – pranešime sakė uosto vadovas Algis Latakas.

Vasarį gavus hidrografų duomenis ir atlikus rizikos vertinimus, buvo apsispręsta dėl papildomų apribojimų įplaukiantiems  didiesiems laivams – jiems nustatytas maksimalus 12 metrų per sekundę vėjas.   

Kasdien pro uosto vartus vidutiniškai įplaukia ir išplaukia apie 25 laivai. Mažesnės grimzlės laivai pro uosto vartus šiuo metu plaukia įprastai, tačiau didesnės nei 12,6 metro grimzlės laivai esant smėlio sąnašoms reikalauja ypatingo dėmesio. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Ikona, uždaryti