Už keturias per vieną mėnesį išgelbėtas skęstančiųjų gyvybes Skuodo r. PK pareigūnui įteiktas medalis

Už keturias per vieną mėnesį išgelbėtas skęstančiųjų gyvybes Skuodo r. PK pareigūnui įteiktas medalis
AA

 Klaipėdos apskrities VPK Skuodo r. PK Veiklos skyriaus viršininkui Artūrui Tiškui įteiktas medalis „Už nuopelnus“ – rugpjūčio mėnesį šis pareigūnas dukart išgelbėjo skendusius žmones.

Rugpjūčio 2 d., atostogų metu poilsiaudamas Palangos paplūdimyje Artūras Tiškus, išgirdo pagalbos šauksmą. Kažkada gelbėtoju dirbęs pareigūnas nesvarstydamas, kaip pats sako – instinktyviai puolė į vandenį. Tądien plevėsavo geltona vėliava, tačiau bangos buvo didelės, o jose pagalbos šaukėsi moteris ir mergaitė. Sugriebęs išsigandusią mergaitę, pareigūnas plūduriavo laikydamas ją tol, kol vandens motociklu priplaukė gelbėtojai. Užkėlęs ją ant motociklo, pats padėjo moteriai, kol gelbėtojų motociklu buvo nutempti ten, kur jau kojomis siekė dugną.

Po kelių savaičių Skuodo r. PK Veiklos skyriaus viršininko Artūro Tiškaus  dėka nelaimės išvengta pačiame Skuode – iš tvenkinio pareigūnas ištraukė dvi skęstančias mergaites.

2022-08-23  popietę neuniformuoti Skuodo r. PK pareigūnai prie vandens telkinių vykdė prevencinę priemonę. Vaikštinėdami paplūdimyje, kiek atokiau nuo kranto, prie daugelio pamėgto tiltelio, pareigūnai pastebėjo dvi keistai besielgiančias – lyg skęstančias mergaites. Jos tai išnirdavo, tai panirdavo po vandeniu. Supratęs, kad tai nėra tik žaidimas, A. Tiškus vėl nedvejodamas, su visais rūbais puolė į vandenį gelbėti skęstančiųjų.

Kaip paaiškėjo vėliau – viena iš buvusių vyresniųjų mergaičių nušoko nuo tiltelio, o jai iš paskos nušoko ir kita, kuri dar nemokėjo plaukti. Nepasiekdama dugno, plaukti nemokanti mergaitė bandė įsikibti į kiek anksčiau nušokusią draugę, o ši, neišlaikydama svorio, vis grimzdo po vandeniu. Laimei pareigūnams jas pastebėjo laiku ir abi skendusios mergaitės buvo išgelbėtos.

Pats medaliu „Už nuopelnus“ įvertintas Skuodo rajono PK pareigūnas savo poelgio nesureikšmina – kukliai sako, jog pasielgė taip kaip reikėjo ir kaip, jo nuomone, būtų pasielgęs kiekvienas.