Pasaulinio garso architektui Massimilianui Fuksui įteiktas Lietuvos Respublikos pasas

Pasaulinio garso architektui Massimilianui Fuksui įteiktas Lietuvos Respublikos pasas
AA

Gruodžio 6 dieną Lietuvos ambasadoje Romoje, Italijoje, vykusioje iškilmingoje ceremonijoje vienam žymiausių architektų pasaulyje Massimilianui Fuksui buvo įteiktas Lietuvos Respublikos pasas.

lietuvos pilietyb4

„Nuostabu, kad tokie didūs asmenys, kaip jūs, didžiuojasi savo lietuviška kilme. Atkurdami jūsų Lietuvos Respublikos pilietybę, šiandien dar vienu žingsneliu priartėjame prie istorinio teisingumo“, – savo sveikinime pažymėjo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kreipęsis į M. Fuksą nuotoliniu būdu. 

Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius pasveikino M. Fuksą, sakydamas, kad „kiekvieną kartą atkurdami Lietuvos pilietybę dėl mūsų valstybės okupacijų ją praradusiems piliečiams, mes tarsi dedame dar vieną akmenėlį į didelę ir spalvotą mozaiką, kuri vadinasi Lietuvos   istorija. Didelė garbė dalyvauti šiame procese“.

lietyuvos pilietyb4

Massimiliano Fuksas gimė 1944 metais Romoje, kauniečio Raimondo Fukso ir italės Tersilijos Fuksas šeimoje, kartu su žmona Doriana Fuksas vadovauja vienai iš stipriausių tarptautinių architektų kompanijų pasaulyje − „Studio Fuksas“.

Kompanija per 40 veiklos metų išvystė  novatorišką požiūrį, įgyvendindama daugiau kaip 600 architektūros projektų – nuo miestų intervencijų, oro uostų, muziejų, muzikos erdvių, kultūros ir konferencijų centrų bei biurų, iki inovatyvaus interjero, dizaino ir juvelyrikos kolekcijų.

M. Fuksui įteiktas aukščiausias Italijos Respublikos apdovanojimas už nuopelnus – Didžiojo kavalieriaus kryžiaus ordinas, Prancūzijos garbės medalis, Didysis Prancūzijos architektūros prizas, jam suteikta Karališkojo Anglijos architektų instituto ir Amerikos architektų instituto garbės narystė, jis taip pat yra Lietuvos architektų sąjungos garbės narys. M. Fuksas save pristato kaip „patrakusį lietuvį, gimusį Romoje“.

Reklama Ikona, uždaryti