Ar kada žiūrėdami į savo atvaizdą veidrodyje esate pripažinę, kad galėtumėte gyventi kitaip? Įstrigę kasdienybės pančiuose nesiryžote pokyčiams, kaltindami nepalankias aplinkybes? Tarpdisciplininė menininkė iš Šventosios Agnė buvo ne išimtis, tačiau mergina atrado vidinę stiprybę keistis ir kviečia tai padaryti kitus.
Talentinga mergina dar vaikystėje puoselėjo didžiulę meilę kūrybai. Vos septynerių pati sukurė ir iliustravo savo pasakų knygutę. Tačiau kasdienybės rūpesčių įtakoje jau penkioliką metų Agnei nepavyksta jos išleisti ir pasidalinti su skatytojais. „Kodėl taip ilgai? Gyvenimas taip susiklostė. Penktame kurse ištekėjau, deja, nelaimingai. Vienišai mamai, auginančiai invalidumo grupę turintį vaiką, buvo per didelis iššūkis ne tik pristatyti personalines dailės ir smulkiosios skulptūros parodas, įrašyti autorinių dainų diską, bet ir poezijos, sentencijų, pasakų ( iliustruotų savo pačios piešiniais ) knygas išleisti”,- atviravo Agnė.
Pagal specialybę dailės ir darbų pedagogė išgyveno ir depresiją ir sveikatos problemas. Šalia kaulų vėžio, 7 uždegimų ir kitų negalavimų įvairiose kūno vietose, vienu metu stomatitas privertė merginą badauti. Apsivalymo – bado metu pradėjusi jausti kūno norą judėti, ji be mokytojo ir be knygų pradėjo pamažu praktikuoti jogos judesius. Tai buvo transformacijos pradžia. „Ieškodama savirealizacijos pradėjau profesionaliai lankyti jogą. Jogos užsiėmimuose išgirsta mintis apie žmogiškosios būties galutinę realizaciją buvo lūžio taškas. Tą akimirką suvokiau, kad privalau siekti aukščiausio tikslo“,- atviravo Agnė.
Lavindama ryšį su vidine savimi, ji pradėjo skleistis kaip menininkė. Vedama pozityvaus ir pačiai reikšmingo progreso, Agnė baigė tarptautinius Šivanandos jogos mokytojų kursus. Studijuodama jogą Agnė sužinojo, kad energetiniame lygyje žmogiškosios prigimties esmė ir tikslas - pakelti pirmoje čachroje glūdinčią kosminę energiją iki viršugalvio. Tada ir įvyksta vadinamoji galutinė savirealizacija, galutinis nušvitimas ar susiliejimas su visuma. Ta energija bunda ir kyla natūraliu būdu, kai žmogus gyvena laikydamasis moralės ir etikos normų, siekdamas vadinamos vidinės bei išorinės švaros. Energija kyla per jau daugeliui žinomas ties stuburu išsidėsčiusias septynias čachras, kurių kiekviena atsakinga už tam tikras savybes. Pvz. pirma - už saugumą, antra už dauginimąsi, trečia - valios čachra, ketvirta - meilės. O štai penkta - kūrybinė. Pamatinė energija, siekdama septintos čachros, užpildė pakeliuj esančią penktą - ir pradėjo skleistis Agnės kūrybiniai sugebėjimai.
Priėmusi skausmą ir liūdesį, praktikuodama vidinį atidumą, Agnė pakeitė savo gyvenimą, pradėjo naują etapą.
Šiandien Agnę galima sutikti aukščiausio lygio uždaruose vakarėliuose, miestų šventėse, autoriniuose koncertuose, edukacinėse valandose, knygų bei parodų pristatymuose. Laisvalaikiu ji išeina į Šventosios gatvę piešti šaržų už laisvanorišką auką ar dainuoti prie tilto į jūrą Palangoje. O ateities planus toliau sieja su daile ir muzika.
Agnės muzikos galima pasiklausyti youtube kanale suvedus Agnė Dragūnaitė. Jos dailės kūrinių pažiūrėti galite Agnės Facebook puslapyje, o visų darbų : dailės, muzikos, skulptūros, pasakų ir poezijos, drabužių dizaino, fotografijos ir paskaitų apie meditaciją bei gyvinantį gyvenimo būdą ir mąstymą galite pasiklausyti puslapyje www.agnedragunaite.lt. Norinčius pažiūrėti kaip tapo ir pamatyti originalus, ji kviečia į PKJC Šventosios filialo patalpas (Šventosios g. 1, Šventoji).
„Mano visą kūrybinę veiklą skatina mintys apie žmones. Norisi dalintis. Nemėgstu laikyti stalčiuje. Be to, stengiuosi kurti kažką pozityvaus, nes anot poeto Valdo Kukulo, menininkas-tai pranašingas visuomenės sapnas. Jis kuria būtent tai, kas įvyks ateityje. Labai jau norisi šviesios ateities žmonijai”, - pokalbį užbaigė Agnė.