Klaipėdiečiai rungsis Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados respublikiniame ture

Klaipėdiečiai rungsis Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados respublikiniame ture
AA

Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada vyksta antrą kartą. Olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes.

Vasario 27 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje vyko Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados regioninis turas. Jame varžėsi Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Šilutės rajono turų nugalėtojai. Mokiniai atliko etnokultūros pažinimo testą, skirtą atskleisti ir patikrinti dalyvių etninės kultūros gebėjimus, žinias ir supratimą. Antra užduotis – etnokultūrinės veiklos ir raiškos vaizdinis pristatymas su komentarais, skirtas atskleisti dalyvių praktinius etninės kultūros raiškos gebėjimus.

Įvertinus testo ir  etnokultūrinės raiškos rezultatus, I vieta 5-8 klasių amžiaus grupėje atiteko Klaipėdos Sendvario progimnazijos penktokui Petrui Armonui (mokytoja Irena Armonienė). Jis gilias etninės kultūros žinias demonstravo spręsdamas testą, sužavėjo komisiją grodamas armonika bei demonstruodamas savo išmargintus tradicinius margučius.

9-12 kl. amžiaus grupėje II vieta skirta Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos   mokinei Aistei Vengalytei (mokytojos Dalia Baubinienė ir Agnė Gedaminskienė). Mergaitė taip pat atskleidė puikias etninės kultūros žinias atlikdama testą bei pristatė savo sukurtas verpstes iš molio, supažindino su verpsčių kūrimo ir dovanojimo papročiais.

Olimpiadoje jėgas išbandė ir Klaipėdos Sendvario progimnazijos mokinė Viltė Stelingytė (mokytoja Daiva Tamkuvienė),  Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos mokinė  Gabija Ščerbavičiūtė (mokytojos Dalia Baubinienė ir Agnė Gedaminskienė). Jos apdovanotos padėkos raštais ir atminimo dovanomis.

Regioninio turo I ir II vietų laimėtojai rungsis Respublikiniame ture, kuris vyks balandžio 17-18 d. Alytuje. Linkime sėkmės klaipėdiečiams!

Ikona, uždaryti