Atgal į 90-uosius: „Man-go“ pristato naują dainą su nostalgijos gaida

AA

„Liūdėkime į sveikatą, nes rudens melancholija turi savo privalumų, - sako grupės „Man-go“ merginos, pristatydamos naują savo kūrinį „Gal kada“.

„Įdomus dalykas: apie mus Lietuva išgirdo 1998 metais. Iki šiol vertinamos ir prisimenamos  mūsų pirmosios dainos, tapusios hitais. „Pavasariniai žiedai“, „Pumpurėliai“, „Tu reikalingas“, „Svetimi“, “Alyvos“, „Raskila“.... Į auksinę klausytojų kolekciją patekusių kūrinių sąrašas  - ne trumpas.

Mes aiškiai suprantame, kas mus vienija: meilė muzikai. Bet turime skirtingas gyvenimo patirtis ir prisiminimus, kuriais norisi dalintis ir vienai su kita, ir su gerbėjais. Esame kelių skirtingų kartų atstovės: kai atsigręži atgal, tampa ne ką mažiau įdomu, nei svajojant apie ateitį“.

Nuo įsikūrimo grupės veikloje dalyvaujanti Rima sako, kad 90-ųjų dvasia kasmet sukelia vis didesnę nostalgiją: „Visose srityse – ar tai būtų muzika, ar mada - pastebimas cikliškumas: ratas per 30 metų apsisuka ir viskas vėl grįžta.

Naująją dainą socialiniuose tinkluose lydi specialiai sukurta vizualizacija su šokančiais, bėgančiais žmonėmis VHS kasečių vaizdo kokybės formatu: „Netflix“, „HBO“ ar „Apple TV“ laikais net sudėtinga būtų įsivaizduoti, kad peržiūrint įrašą daug kartų, jo kokybė gali suprastėti. Bet anksčiau su video kasetėmis taip buvo, todėl naujam kūriniui iliustruoti pritaikėme šiek tiek šokinėjančio, virpančio vaizdo efektą.“

„Gal daugeliui žmonių šiandien naujiena – naujas telefono modelis. 90-aisiais naujienų netrūko kasdien. Gyvenimas nebuvo skaitmenizuotas, džiugino paprasti dalykai. „MTV“ era, audio kasetės su užsienio atlikėjų dainomis, VHS kasetės ir video grotuvai su pirmaisiais siaubo filmais ir kitokiu - vakarietišku požiūriu į kinematografiją.

Džinsai paaukštintu liemeniu, kramtoma guma ir nepatirtas laisvės pojūtis, vis kažką atrandant. Šiandien visas pasaulis telpa telefone, bet dažnai jaučiamės vienišesni ir atsiriboję. Vienintelis nepasikeitęs dalykas – tai meilė. Nei laikmetis, nei technologinis progresas ar batų kulno storis neįtakoja noro patirti ir išsaugoti tą jausmą.“

 „Man-go“  merginos ilgais ir tamsiais rudens vakarais savo gerbėjams siūlo terapiją: „Leiskite sau prisiminti. Kiekvieno iš mūsų gyvenimo kelias yra vienintelis toks. Nepakartojamas. Atsigręžimas atgal su šypsena padeda suprasti, kas bus. Gal kada.