Šilalės jaunimo darbo centre gimnazistas susipažino su valstybės tarnautojo profesija

Šilalės jaunimo darbo centre gimnazistas susipažino su valstybės tarnautojo profesija
AA

Pirmoji stotelė karjeros kelyje – savanorystė Užimtumo tarnyboje. Čia Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos vienuoliktokui Lukui jau greitai baigsis pažintis su valstybės tarnyba. Tiesa, pradėti šią veiklą jį motyvavo galimybė gauti papildomus 0,25 balo stojant į aukštąją mokyklą po 6 mėnesių savanorystės.

Dabar Lukas vardija ir daugiau priežasčių: „Atvedė ne tik noras bendrauti, susipažinti su įstaiga iš vidaus, bet ir smalsumas, kaip dirba valstybinės įstaigos“. Šilalės jaunimo savanoriškos tarnybos mentorė Guoda rekomendavo jaunuoliui kreiptis į Šilalės jaunimo darbo centrą. Galiausiai Lukui apsispręsti padėjo susitikimas ir nuoširdus pokalbis su būsima kuratore – Šilalės jaunimo darbo centro darbuotoja Justina.

„Šiuo metu savanorius galime priimti ne tik Šilalėje, bet ir Tauragės regioniniame karjeros centre. Jaunuoliams Užimtumo tarnyboje yra suteikiama puiki galimybė išmėginti save skirtingose veiklose: bendraujant su klientais, organizuojant mokomuosius, motyvacinius užsiėmimus ir renginius, ruošiant vaizdinę medžiagą, tvarkant dokumentaciją. Mūsų specialistai gali būti puikiais mentoriais“, – sakė Tauragės jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Gintautė Norkienė.

Savanoriaudamas Lukas ėmėsi įvairių veiklų: asistavo jaunimui skirtų  užsiėmimų metu, dalijosi patirtimi vykusiuose renginiuose, maketavo ir atnaujino stendus.

Išklausydamas ir palydėdamas klientus pas reikiamą specialistą, mokėsi būti empatiškas ir paslaugus, kantrus ir atidus. Tai – svarbiausia Užimtumo tarnybos specialisto darbo dalis. Lukas ne tik padėdavo klientams registruotis internetu, bet ir kartu peržiūrėti registruotus darbo pasiūlymus.

Jaunuolis sako, kad savanorystės metu jam labiausiai patiko veikla, susijusi su archyvo, dokumentų tvarkymu, skenavimu, kopijavimu ir naikinimu. Tuo tarpu kūrybinės užduotys kėlė daugiau iššūkių – jis pripažįsta, kad nėra itin meniškos sielos žmogus.

„Kartais galvoje kirbėdavo mintis, jog šį laiką galėčiau praleisti su draugais, tačiau pasirinkimu visiškai nesigailiu. Savanorystė Jaunimo darbo centre yra ne tik galimybė gauti papildomą balo dalį stojant į aukštąją mokyklą, bet ir susipažinti su paklausiomis profesijomis, įsigilinti į konkrečios studijų krypties paklausą ateities darbo rinkoje“, – sakė moksleivis.

Ne tik žinios, darbo aplinka ir funkcijos padėjo jaunajam savanoriui. Lukas teigia, jog įgijo daugiau pasitikėjimo savimi, išmoko sisteminti informaciją ir dirbti naudojantis maketavimo programomis. Taip pat pagerino savo kalbėjimo įgūdžius, perprato pagrindines bendravimo su klientais taisykles ir suprato, kuo jos skiriasi nuo bendravimo su draugais.

Užimtumo tarnyboje jau veikia 11 Regioninių karjeros centrų, mažesniuose miestuose dirba Jaunimo darbo centro specialistai. Čia paslaugos teikiamos ir Tarnyboje neregistruotiems klientams. Savanorystė, individualios konsultacijos, savęs pažinimo testai – tai tik nedidelė dalis paslaugų, kuriomis jaunuoliai skatinami atsakingai rinktis karjeros kelią.

Ikona, uždaryti