Rugsėjo 1- oji Klaipėdoje bus panaši į įprastą

Rugsėjo 1- oji Klaipėdoje bus panaši į įprastą
AA

Mokiniai ir jų tėveliai gali ruoštis naujų mokslo metų pradžiai – Rugsėjo 1-osios šventė pirmąją kalendorinio rudens dieną vyks Lietuvininkų aikštėje, 9 val. ryto.

Dėl besitęsiančios pandeminės situacijos, renginys bus šiek tiek trumpesnis negu įprastai – truks 30 min. Visi šventės dalyviai kviečiami laikytis saugumo reikalavimų (laikytis saugių atstumų, dėvėti kaukes ir kt.).

Šiandien vykusiame nuotoliniame Klaipėdos miesto valdžios pasitarime su atsakingais švietimo bei sveikatos ir kitų sričių specialistais aptarti  pasirengimo naujiems mokslo metams klausimai. Naujoji mokymo tvarka artimiausiu metu (savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje) bus patvirtinta Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Tačiau jau dabar susitarta dėl svarbiausių dalykų, be to, mokymo įstaigų vadovai gavo raštą iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dėl ugdymo organizavimo (srautų valdymo, testavimosi, hibridinio mokymo ir kt. klausimais).

Švietimo sektoriaus atstovus neramina klausimas dėl mokinių testavimo. Valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo projekte ( jis dar nėra įsigaliojęs) nurodytos testavimo galimybės, bet galutinius sprendimus dėl konkrečių testavimosi būdų (kaupinių ar savikontrolės greitaisiais testais) turės priimti savivaldybių administracijos. Tačiau mokyklos dar turės gauti tėvų sutikimus dėl mokinių iki 16 m. amžiaus testavimo. Siekiant saugios aplinkos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose bus atliekamas aplinkos paviršių testavimas.

„Vertindami realią situaciją, galimybes ir pajėgumus, linkstame į vadinamojo savikontrolės mechanizmo, kuris atliekamas greitaisiais antigenų testais, įteisinimą nuo 1 iki 12 klasės. Taip pat mokymo sutartyse bus numatytos hibridinio mokymosi galimybės prie tam tikrų sąlygų“, - naujas principines nuostatas įvardijo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Didelį susirūpinimą mokymo įstaigų vadovams kelia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos reikalavimai dėl sporto salių naudojimo. Rekomenduojama, kad sporto salėje vienu metu sportuotų viena klasė. Kol orai leidžia, dalis mokinių sportuos lauke. Kaip įgyvendinti rekomendaciją vėliau, kai atšals orai, kol kas nėra aišku, nes įprastai  dalyje mokyklų sporto salėje užsiėmimai vykdavo 2-3 klasėms, be to, dabar yra padidintas kūno kultūros pamokų skaičius. Aišku viena: vieno sprendimo kaip realizuoti ministerijos rekomendacijas nėra ir nebus, mokyklų vadovai patys turės nusistatyti tvarką.

„Atsipalaiduoti negalėsime. Taip nebus, kad galėtume mokytis įprastai, reikalavimai yra griežti ir reikės pasistengti juos įvykdyti“, - sakė Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė. Anot jos, mokykloje fiksavus  užsikrėtimo COVID-19 atvejus, nuotolinis mokymas būtų neišvengiamas.

Savivaldybės švietimo įstaigose jau yra pabaigti arba baigiami iš anksto suplanuoti remonto darbai (liko 4 įstaigos, kur šie darbai dar yra tęsiami, tarp jų yra viena, kur darbų rangovas galimai nespės atlikti iki rugsėjo 1 d.). Statinių administravimo skyriaus vedėja Diana Gerasimovienė sakė, kad to pavyko pasiekti, nes įstaigų remonto darbai šiemet buvo pradėti anksčiau, išnaudojant karantino laikotarpį, kuomet daugelyje švietimo įstaigų mokymo procesas vyko nuotoliniu būdu.

 

Reklama Ikona, uždaryti