Lietuvos jūrų muziejuje vyksta jūrinės kultūros pažinimo projektas

Lietuvos jūrų muziejuje vyksta jūrinės kultūros pažinimo projektas
AA

Lietuvos jūrų muziejuje vyksta jūrinės kultūros pažinimo projektas „Ąžuolinės burės“, finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės trimetės programos „Burių miestas“ lėšomis. Jo metu klaipėdiečiai supažindinami su buriavimu Kuršių mariomis, mediniais buriniais laivais ir su kitais burinių laivų tipais. Jie dalyvavo nemokamuose edukaciniuose užsiėmimuose „Keliam bures“ ir „Pats laivę dariau“.

lietuvos jūrų muziejus

Edukacinio užsiėmimo „Keliam bures“ metu dalyviai susipažino su burlaivių atsiradimo istorija ir vystymusi. Kūrybinių užduočių pagalba tyrinėjo muziejaus ekspozicijoje ar krantinėje stovinčius laivus, mokėsi identifikuoti juos specialaus žaidimo pagalba.

lietuvos jūrų muziejus

Edukacinio užsiėmimo „Pats laivę dariau“ metu jo dalyviai supažino su pagrindine Kuršių marių burvalte – kurėnu ir Kuršių marių žvejų gyvenimu XIX-XX a. Tyrinėdami senovinės burvaltės statybą ir konstrukciją, praplėtė savo žodyną tokiomis sąvokomis, kaip žėglius, raginė, fokas, šliūžė ir t.t., dalyvavo improvizuotose laivadirbio dirbtuvėse, naudodamiesi specialiai sukurtomis edukacinėmis priemonėmis, orientuotomis į visus žmogaus pojūčius – lytėjimą, skonį, kvapą, regėjimą. Taip pat pažino vėtrungės unikalumą reprezentuojant Lietuvos kultūros paveldą.

lietuvos jūrų muziejsu