Klaipėdos Etnokultūros centras kviečia į Lietuvininkų Šiupinio vakarą: švęsti negalima atsisakyti

Klaipėdos Etnokultūros centras kviečia į Lietuvininkų Šiupinio vakarą: švęsti negalima atsisakyti
AA

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į etnologės dr. Kristinos Blockytės-Naujokės paskaitą ,,Lietuvininkų Šiupinio vakaras: švęsti negalima atsisakyti“, kuri bus tiesiogiai  transliuojama vasario 11 d. 18 val. Facebook paskyroje @etnocentras.lt.

,,Lietuvininkų Šiupinio vakaras: švęsti negalima atsisakyti". Kur dėtumėte skyrybos ženklą? Ne vienas greičiausiai atsakytų: švęsti negalima, atsisakyti – tai juk atgyvena! Koks dar riebus šiupinys, kai aplink visi ragina laikytis sveikos mitybos principų? Tačiau neskubėkime dėlioti ženklų ir atsisakyti senųjų tradicijų, o paanalizuokime šios šventės ištakas... Juk Šiupinio vakaras – išskirtinis lietuvininkų Užgavėnių šventės elementas, kuriame vyravo dainos, šokiai, improvizacija bei šiupinio valgymas, o gautas pelnas buvo skiriamas šalpai ir pan. 

Paskaitos metu etnologė dr. Kristina Blockytė-Naujokė kvies keliauti laiku ir išsiaiškinti, nuo ko prasidėjo šis mažlietuvių kultūros reiškinys, kaip šventės tradicijos puoselėjamos išeivijoje ir kodėl šiais laikais vis dar verta išsaugoti Šiupinio vakarą?

Facebook nuoroda: https://cutt.ly/kki9Tw1

Ikona, uždaryti