Klaipėdos universiteto XXI lietuvių kalbos vasaros akademijoje – dar labiau išaugęs dalyvių būrys ir naujos programos

Klaipėdos universiteto XXI lietuvių kalbos vasaros akademijoje – dar labiau išaugęs dalyvių būrys ir naujos programos
AA

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija – taip vadinami jau trečią dešimtmetį skaičiuoti pradėję mėnesio trukmės kalbos ir kultūros kursai kitakalbiams Klaipėdos universitete (KU). Šiemet jie vyks nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 11 d.

Šiais metais į akademiją užsiregistravo didžiulis būrys dalyvių. Numatoma, kad šiemet lietuvių kalbos mokysis daugiau kaip 100 kursų dalyvių iš 16 šalių. Apie 15 % dalyvių mokysis nuotoliniu būdu. Kartu 2 savaites vyks Lituanistinės studijos užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams – pernai sėkmingai debiutavusi veikla.

Šiemetėje KU vasaros akademijoje bus integruotos kelios programos ir atitinkamai mokysis kelių kategorijų dalyviai:

  • Švietimo mainų paramos fondo remiami kalbos ir kultūros kursai užsieniečiams (35 dalyviai) ir atskira programa – analogiški kursai nuo karo pabėgusiems Ukrainos švietimo srities specialistams ir studentams (planuojama iki 15 dalyvių);
  • to paties Fondo remiamos Lituanistinės studijos užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams (12 dalyvių);
  • Klaipėdos savivaldybės remiami kalbos mokymai nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams (planuojama iki 20 dalyvių);
  • kiti kalbos kursų dalyviai, atvykstantys arba gyvenantys Lietuvoje (planuojama iki 20 dalyvių).

Visas šis didžiulis būrys susirinks KU centriniame miestelyje (Herkaus Manto g. 84), dviejų fakultetų auditorijose ir nuotolinio mokymo ekranuose. Kalbos bus mokoma 8-iose įvairaus lygio grupėse, rytiniu ir popietiniu laiku (prisitaikant prie Amerikoje gyvenančių dalyvių). Dirbs 12 dėstytojų, taip pat kursų gidas, kultūrinių renginių vedėjai, suburta administracinio personalo komanda. Kursų koordinatorės – Jūratė Derukaitė ir dr. Kristina Blockytė-Naujokė.

Daugiausia kalbos kursų dalyvių bus iš Ukrainos – apie 40, iš Argentinos – 9, Sakartvelo – 6. Devyni asmenys – lietuvių kilmės.

Kultūros pažinimo veikla, visada sulaukdavusi didžiulės sėkmės, šiemet bus dar intensyvesnė. Edukacijos, ekskursijos ir vakaronės, kiek įmanoma, bus organizuojamos mišriu būdu, kad kartu dalyvautų ir kontaktiniu, ir nuotoliniu būdu prisijungiantys kursų dalyviai.

Kursų atidarymo šventė (su transliacija) vyks ketvirtadienį, liepos 14 d. 14 val. KU Stasio Vaitekūno auloje (Herkaus Manto g. 84, pastatas su laikrodžiu, Universiteto centrinis miestelis).