Klaipėdos universiteto leidykla švenčia 30-mečio jubiliejų

Klaipėdos universiteto leidykla švenčia 30-mečio jubiliejų
AA

Klaipėdos universiteto leidykla, dabar – KU Informacinių išteklių ir leidybos centras švenčia įkūrimo 30-metį. Nuo pat pirmųjų įkūrimo dienų direktorės Lolitos Zemlienės vadovaujamas kolektyvas jubiliejaus išvakarėse susiskaičiavo, jog per 30 metų išleista daugiau nei 2700 pavadinimų knygų, kasmet vidutiniškai apie 90.

ku leidykla

KU leidykloje leidžiamos monografijos, moksliniai žurnalai, mokslinių konferencijų pranešimų rinkiniai, vadovėliai, mokomosios knygos studentams, natų rinkiniai, informaciniai, proginiai Klaipėdos universiteto ir jo padalinių leidiniai. Leidyklos archyve išlikusi ir pirmoji knyga – kuklus, žaliais minkštais viršeliais mokslinių straipsnių rinkinys „Žalgirio laikų Lietuva ir jos kaimynai“.

Lolita Zemlienė prisimena, jog pirmųjų metų leidyklos darbų kraitelė buvo labai kukli – vos 12 darbų. „Dabar pagal išleidžiamų leidinių skaičių esame didžiausia leidykla Klaipėdoje. Tik mūsų leidiniai kitokie – ne meilės romanai ar kita populiarioji literatūra. Mūsų autoriai – mokslo žmonės, o į knygas sugula jų darbai – tyrimai, monografijos, straipsniai“,- sako KU leidyklos vadovė.

Leidyklos kolektyvas šiuo metu – 7 žmonės. Visi savo srities profesionalai su solidžia patirtimi. Daugiau kaip 20 metų čia dirba redaktorės Roma Nikžentaitienė ir Vilma Urbonavičiūtė bei direktorės pavaduotojas Alfonsas Jankantas. Kaip atrodys knyga, priklauso nuo daugiau kaip 15 metų leidykloje dirbančio maketuotojo Karolio Saukanto ir dailininkės Eglės Dučinskienės. Vadovė didžiuojasi anglų kalbos redaktoriaus Joseph Everatt profesionalumu. „Protingiausi pas mus redaktoriai, nes jie kruopščiai perskaito visus  mokslininkų teikiamus tekstus ir, jeigu reikia, sutvarko juos taip, kad jie būtų ir aiškūs, ir atitiktų lietuvių kalbos taisykles“,- juokauja leidyklos vadovė. Prie leidyklos veikia knygynas, kuriame galima įsigyti ne tik Klaipėdoje leidžiamos mokslinės literatūros. KU leidyklos leidiniais prekiaujama ir internete.

Klaipėdos universiteto leidykla – Lietuvos akademinių leidyklų asociacijos narė. Leidyklos komanda 2002 m. dalyvavo Frankfurto, 2005 m. – Geteborgo knygų mugėse. Kiekvienais metais dalyvauja Vilniaus knygų mugėje. Vasario 24-27 dienomis į ją keliaus beveik visas 2021-ųjų derlius – 60  pavadinimų  knygų. „Vilniaus knygų mugėje turime tradicinę vietą ir jau tradicinį pirkėją – žmones, kurie kasmet ateina pasidomėti, ką naujo išleidome, įsigyti jiems reikalingos mokslinės literatūros“,- pasakoja Lolita Zemlienė.

KU leidykla nuolat dalyvauja Klaipėdos knygų mugėje, teikia savo darbus uostamiestyje rengiamiems „Klaipėdos knygos“ rinkimams. 2010 metais respublikiniame knygos meno konkurse leidykla pelnė diplomą už K. Jokubavičienės knygos „Tarp atėjimo ir išėjimo. Algis Kliševičius“ dizainą. Gražiausios ir populiariausios klaipėdietiškos knygos konkurse 2007 metais gražiausia Klaipėdos miesto knyga tapo mokslinis žurnalas „Archaeologia Baltica“, 2013 metais gražiausia knyga pripažinta A. Viminos „Lenkijos pilietinių karų istorija“, populiariausia knyga – „Kareivinės, tapusios Klaipėdos universitetu“, sudarytojas dr. V. Safronovas.  Konkurse „Klaipėdos knyga 2014“ populiariausia knyga pripažinta V. Jokubausko „Mažųjų kariuomenių“ galia ir paramilitarizmas: tarpukario Lietuvos atvejis“. 

 

Ikona, uždaryti