Klaipėdos rajono antrokai plaukti bus mokomi nuo sausio

Klaipėdos rajono antrokai plaukti bus mokomi nuo sausio
AA

Klaipėdos rajono antrokėliai neliks be plaukimo pamokų. Valstybei neskyrus finansavimo, Klaipėdos rajono savivaldybė pamokas baseine nusprendė apmokėti iš savo biudžeto lėšų. Skaičiuojama, kad iš viso pamokas galės lankyti arti 600-ų rajono antrokų ir pirmosios pamokos jiems prasidės jau sausį, per kurias jie išmoks ne tik saugiai elgtis vandenyje, bet ir skirtingų plaukimo būdų.

Kasmet visos Lietuvos antrokai mokytis plaukti pradėdavo jau rugsėjį. Šią programą finansuodavo Švietimo ir mokslo ministerija. Ne išimtis ir Klaipėdos rajono antrokai, kuriems plaukimo pamokos vykdavo „Klaipėdos baseine“. Tačiau baseino atstovai dar vasaros pabaigoje Savivaldybę informavo, kad rajono antrokus jie galėtų priimti tik nuo sausio, nes tik tuomet būtų laisvų trenerių ir plaukimo takelių. Kadangi Švietimo ir mokslo ministerijos finansuojama plaukimo programa tęsiasi tik iki gruodžio, tai lėšų mūsų rajono antrokams nebuvo skirta.

„Iš tiesų gaila, kad ne dėl mūsų kaltės, o tiesiog dėl vietų trūkumo Klaipėdos baseine mūsų antrokėliams valstybė atsisakė skirti lėšų. Tačiau puikiai suprantame, kad negalime palikti pradinukų be tokių svarbių pamokų. Todėl Savivaldybė nusprendė pati kompensuoti antrokų plaukimą baseine. Turime užtikrinti galimybę mūsų vaikams mokytis saugiai elgtis vandenyje. Šios pamokos yra labai svarbios, nes jos gali išgelbėti vaiko gyvybę, o tai yra svarbiausia“, – sako Klaipėdos rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butkus.

Pamokos rajono antrokams prasidės nuo sausio. Jas organizuos „Klaipėdos baseinas“. Iš viso planuojama, kad antrokėliams bus surengta 18 pamokų, per kurias jie išmoks ne tik saugiai elgtis vandenyje, bet ir skirtingų plaukimo būdų. Skaičiuojama, kad šios pamokos 568 antrokėliams Savivaldybei kainuos per 30-imt tūkstančių eurų.

„Ar tai didelės lėšos? Nemanau, nes kalbame apie vaikų gyvybes. Dabar įgyti antrokėlių plaukimo įgūdžiai išliks visą gyvenimą. Taip pat tai ir būdas skatinti fizinį aktyvumą, vaikai gali pabūti kitokioje aplinkoje, pabendrauti su klasės draugais už mokyklos ribų. Todėl šis sprendimas yra labai svarbus. Savivaldybė ne tik apmokės mažųjų mūsų rajono gyventojų plaukimo pamokas, bet ir nuvežimą į Klaipėdą bei atgal. Tikiu, kad šios pamokos ne tik išmokys vaikus naujų dalykų, bet ir jų tėveliams leis ateityje jaustis ramiau“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Reklama Ikona, uždaryti