Klaipėdos miesto moksleiviai ir mokytojai kviečiami į nemokamų edukacijų ciklą „Nuo Baltijos jūros iki pasaulinio vandenyno: Klaipėdos jaunuolių vandenyno raštingumo ugdymas“!

Klaipėdos miesto moksleiviai ir mokytojai kviečiami į nemokamų edukacijų ciklą „Nuo Baltijos jūros iki pasaulinio vandenyno: Klaipėdos jaunuolių vandenyno raštingumo ugdymas“!
AA

Dėl žmogaus veiklos dabartinė vandenyno ekosistemų būklė sparčiai juda neigiama linkme: pavyzdžiui, mokslininkai perspėja, jog nesiėmus staigių pokyčių jau dabar, 2050-aisiais metais pasauliniame vandenyne plastiko šiukšlės sudarys didesnį svorį nei visi žuvų ištekliai.

Dėl didėjančio nerimo mokslininkų tarpe, Jungtinės Tautos paskelbė 2021-2030 metus vandenyno dešimtmečiu (angl. UN Decade of Ocean Science for Sustainable Development). Vienas iš dešimties šio dešimtmečio iššūkių - pagerinti visuomenės santykį su vandenynu keliant žmonių vandenyno raštingumą ir rūpestį gyvybiškai svarbiomis jo ekosistemomis.

Stebint esamą situaciją Lietuvos pajūryje Klaipėdos Universiteto edukologijos doktorantė, visuomeninkė Samanta Štraupaitė, siekdama šviesti Klaipėdos jaunimą, inicijavo bendradarbystę su Po Bangom komanda, sukuriant Klaipėdos miesto moksleiviams ir mokytojams skirtą nemokamą edukacijų ciklą „Nuo Baltijos jūros iki pasaulinio vandenyno: Klaipėdos jaunuolių vandenyno raštingumo ugdymas“! Jaunosios mokslininkės apjungdamos savo mokslines ir komunikacines žinias, skleis mokslinę informaciją lengvai suprantama kalba, parodant vandenyno žavesį visuomenei bei skatinant rūpintis jo ekosistemų būkle.

Edukacijų metu, kurios vyks spalio-lapkričio mėnesiais, bus nagrinėjamos ekologinės problemos: 

·klimato kaita

·eutrofikacija

·netvari žvejyba

·plastiko tarša

·garsinė tarša

·naftos išsiliejimai

Lavinami moksleivių įgūdžiai:

·komandinis darbas

·kūrybingumas

·inovatyvumas

·komunikaciniai gebėjimai

·ekologinis pilietiškumas

Edukacijų ciklą sudaro dvi edukacijos (1 - Įvadas į vandenyną: ekologinė, ekonominė ir socialinė jo svarba ir pagrindinės jūrinių ekosistemų grėsmės ( 2023 m. spalio mėn.); 2 - Vandenyno problemų sprendimai – mokslinės patirtys ir ką galime padaryti kiekvienas iš mūsų (2023 m. lapkričio mėn.)) bei baigiamasis renginys: Vandenyno raštingumo „hakatonas“, kuriame moksleiviai pademonstruos savo pristatymus apie grėsmes vandenynu ekosistemoms, bei komisija išrinks nugalėtojus. Komandos rungsis dėl vertingų prizų: 

·Dienos ekspedicija jūros tyrimų laivu su Klaipėdos Universiteto Jūros tyrimų institutu

·Smagiausios banglenčių pamokos kartu su SurfCamp treneriais 

·Kvietimas išbandyti naujus popa boat švaria elektra varomus katamaranus Danės upėje

·ir dar daugiau!

Po bangom komanda kviečia Klaipėdos miesto mokytojus ir moksleivius registruotis iki rugsėjo 20 dienos! 

Registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSca7GGNE5KgPRRU5CNph8ffCGnKv2YI_WseztTKvb3NLVE5Fw/viewform

Ikona, uždaryti