Klaipėdos kraštas kviečiamas vienytis: švietimas bendruomenės rankose

Klaipėdos kraštas kviečiamas vienytis: švietimas bendruomenės rankose
AA

Švietimo įstaigų vadovų trūkumas įžvelgiamas visoje Lietuvoje, tad ne išimtis ir Klaipėdos savivaldybė. Siekiant stiprinti Klaipėdos ugdymo bendruomenę, ISM Fondas drauge su „Klaipėda ID”, daugiafunkciniu paslaugų centru verslui, investuotojams ir talentams, Klaipėdos miesto verslus bei organizacijas kviečia vienytis ir prisidėti prie ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto „Švietimo lyderystės“ programos. Tai specialiai švietimo sektoriaus darbuotojų kompetencijoms kelti sukurtos magistrantūros studijos, kurios absolventai jau daro realius pokyčius savo mokyklose.

Ši programa kaip niekad aktuali šiandien, mat Lietuvoje be nuolatinio lyderio veikia per 200 mokyklų arba kitaip, kas dešimta šalies ugdymo įstaiga. Lyderio nebuvimas stabdo galimybę siekti progreso, kelti kokybės kartelę, atnešti naujovių į mokymosi procesą.

Statistika rodo, jog Klaipėdos mieste be nuolatinio vadovo veikia kelios dešimtys ugdymo įstaigų. Konkursai skelbiami šioms pareigoms užimti dažnai nesulaukia tinkamų kandidatų, kurie atitiktų vadovų vertinimo agentūros reikalavimus. 2020 m. ugdymo įstaigų vadovų pareigoms užimti buvo skelbti 35 konkursai, iš kurių didžioji dalis neįvyko. 2021 m. suplanuota 12 konkursų, kurių skaičių padidins iš 2020 metų perkelti bei neįvykę konkursai.

„Švietimo įstaigų vadovų trūkumas yra itin opi visos šalies, o taip pat ir Klaipėdos miesto problema. Pirmą žingsnį problemų sprendimo link žengiame aiškiai įvardindami esamus iššūkius. Šiuo metu iššūkis aiškiai ir garsiai įvardintas, o dabar ypatingai svarbu susitelkti tam, kad sėkmės istorija būtų parašyta švietimo sektoriuje. Jeigu nesiimsime priemonių jau dabar, švietimo lyderių problemos padarinius ilgainiui pajusime mes visi. Tad Klaipėdos krašto verslus ir organizacijas kviečiame vienytis bei prisidėti prie „Švietimo lyderystės“ programos“, – sako „Klaipėda ID“ direktorės pareigas einanti Eglė Songailienė.

Bendrų pastangų dėka šiemet mokytis ir ugdyti savo lyderystės bei vadybos sugebėjimus „Švietimo lyderystės“ programoje pradėjo kelios dešimtys ugdymo įstaigų atstovų.  Pasak Margaritos Pilkienės, programos vadovės, efektyvi lyderystė yra svarbus tvarios, kryptingai veikiančios ir aukštus rezultatus rodančios švietimo įstaigos komponentas. Geras mokyklos direktorius gali užtikrinti mokyklos bendruomenės pasiekimus tinkamai formuodamas komandą, žinodamas, kaip pritraukti aukštos kvalifikacijos žmones, užtikrindamas kokybišką turinį.  

„Švietimo lyderystė“  padeda vystyti, tobulinti bei stiprinti esamų ir būsimų švietimo įstaigų vadovų kompetencijas. Patyrę savo srities profesionalai su programos dalyviais dalijasi savo žiniomis, praktikomis, juos skatina kurti ir dalintis vizija, burti bendruomenę lyderystės įgyvendinimu. Išleidusi 360 absolventų, programa yra įrodžiusi savo vertę – „Švietimo lyderystės“ turinys sulaukė teigiamų alumnų, verslo ir savivaldybių atsiliepimų. Tad raginame prie jos prisidėti verslus ir taip sudaryti sąlygas visapusiškai tobulėti dar vienai laidai“, – sako M. Pilkienė.

„Švietimo lyderystės“ projektui sėkmingai veikti ir savo misiją atlikti padeda Lietuvos verslai, kurie vienijasi dėl bendro tikslo – pokyčio Lietuvos švietimo sistemoje. Mokytojams steigiamos stipendijos studijoms ISM universitete atveria galimybes kelti savo kvalifikaciją, į savo bendruomenę atnešti naujausias žinias, geriausias mokymosi metodikas, praktikas bei su jomis supažindinti savo kraštiečius.

 „Sveikiname ir palaikome šią ISM iniciatyvą, nukreiptą į švietimo įstaigų vadybos tobulinimą. Mūsų, kaip Uosto direkcijos, tikslas yra prisidėti sutelkiant šiam projektui uosto įmones bei paskatinant uostamiesčio ugdymo įstaigas jame dalyvauti. Visi suprantame, kad darželiai, mokyklos atlieka ypatingai svarbią ir pamatinę misiją žmogaus gyvenime. Tad jeigu šių įstaigų valdymas bus šiuolaikiškas, inovatyvus, neabejoju, kad tai atlieps ir visam mokymo ir ugdymo procesui bei potencialui“, – ISM iniciatyvos svarbą pabrėžia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius. 

Ikona, uždaryti