Klaipėdos elinge startavo Ekokubas

Klaipėdos elinge startavo Ekokubas
AA

Senajame uostamiesčio elinge startavo pirmoji Lietuvos jūrų muziejaus ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Ekoforumo diskusija „Klaipėdos festivalis – ant žaliosios bangos?“ ir buvo pristatytas Ekokubas  „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar realybė?“, kuriame surengti edukaciniai užsiėmimai. Tokie yra „Ekoženklai“ – sudėtinė Klaipėdos festivalio dalis, papildanti jį ekoįžvalgomis.

Iki rugpjūčio 14 dienos kiekvieną dieną (išskyrus pirmadienius) 14:00-17:00 val. Elinge Lietuvos jūrų muziejaus  Ekokube „14m³ 2050 BALTIJOS. Distopija ar realybė?“ bus organizuojamos nemokamos edukacinės programos.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, Ekokubo veiklos bus skirtos kiekvienam lankytojui.

– Jame gali apsilankyti visi – šeima, pora, draugų ratelis ar vienišas praeivis,  kiekvienas jų bus pakviestas pasinerti į 2050 metų Baltijos jūrą, – sako direktorė.  – 2050-ųjų distopinė aplinka, distopiniai jūrų gyvūnai, distopinės jų istorijos įtraukiai, kartais net šokiruojančiai vaizduos galimą ateitį. Tik klausimas – ar mes tokiais jau esame, ar tik būsime, o gal pavyks to išvengti? Kube lankytojas užtruks vos 10-15 minučių, tačiau tikiuosi, kad sprendimas gyventi tvariau išliks ilgesniam laikui.

Edukacijos metu interaktyvios programėlės pagalba kiekvienas edukacijos dalyvis patikrina savo EKO IQ, o nuskenavęs kubo QR kodus susipažįsta ir su distopinių gyvūnų istorijomis: ruoniu Padangarus, menke Celofanus, ežiažuve Mikroplastus Krapštukedija, jūrų kiaule Naftoena ir kitais. Taip pat lankytojai kviečiami dalyvauti Lietuvos jūrų muziejaus konkurse: pasitelkus Instagram ir Facebook esančiu distopinio Ruonio Padangarus filtru, filmuojant ar fotografuojant kurti 15 sekundžių siužetus. Užfiksavę savo kasdienybės veiklas su Ruoniu Padangarus, 2050-ųjų grėsmės akimis, dienos pabaigoje dalyviai išvysta nepastebimą virsmą: jeigu nieko nekeisime ir nesikeisime, distopija palengva taps realybe.

Šios patirtys leis plačiau, išsamiau diskutuoti ekologinio sąmoningumo, atsakingo ir tvaraus vartojimo temomis su muziejaus edukatoriais kube, savo draugų rate – po edukacijos.

Į ekologinio sąmoningumo ugdymą visuomenės dėmesį Lietuvos jūrų muziejus siekė atkreipti dalyvaudamas projekte  „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė“. Dalyvavimas Klaipėdos festivalyje su ta pačia žinute – tai tąsa nuveiktų darbų bei  galimybė kalbėtis su nauja auditorija, atrasti sąjungininkų tarp profesionalaus meno atstovų. Muziejininkai tiki, kad veikdami dar drąsiau, dar įtaigiau, galės padėti visuomenei kurti tvaresnę ateitį.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė džiaugėsi, kad gali pasiūlyti, nors ir nelengvu pokarantininiu metu, dar vieną nemokamą objektą. 

– Ekokubo lankymas nemokamas, tačiau labai naudingas, – sako muziejaus vadovė. – Jis lavina vaizduotę ir skatina pažinimą bei teisingą elgseną, nes būnant jame visai nesunku įsivaizduoti, kas gali atsitikti jūros gyvūnams, jei kiekvienas iš mūsų nepradės rūpintis  gamta. 

Reklama Ikona, uždaryti