Lapkričio pradžia Lietuvoje kvepia pyragais. Vieni juos kepa, kiti – valgo ir dalinasi gerumu, pagalba tiems, kuriems labai sunku kovoti su gyvenimo negandomis. Klaipėdos Litorinos mokykloje ši iniciatyva įgavo kitokį, savotišką, unikalų pagreitį. Jau trečius metus paskutinį rudens mėnesį mokyklos bendruomenė pasitinka pakitusiomis vertybėmis, nauju iniciatyvos formatu ir pavadinimu.
2022 metais mokykloje prasidėjo vienišų senelių globos socialinė akcija „GERUMO LAUKNEŠĖLIS“.
Tąkart mokyklos bendruomenė su socialiniais partneriais kepė, pakavo ir vežė saldžius lauknešėlius nepažįstamiems seneliams ir močiutėms. Jau pirmojo susitikimo metu visi suprato, ką vienišiems žmonėms reiškė mokinių atvykimas: jie džiaugėsi ne tik gardėsiais, bet ir galimybe pabendrauti su vaikais, kurie atviromis širdelėmis įsileido į savo pasaulį naujus žmones. Atsisveikindami visi žadėjo greitai grįžti. Ir tai nebuvo tik pažadas – po mėnesio gerumo lauknešėlius pakeitė VšĮ „Ori senatvė“ inicijuotos angelų dirbtuvės, kurių metu mokiniai pagamino net 150 angeliukų sergantiems senoliams. 2023 pavasarį iniciatyvos organizatoriai pakvietė mokyklos bendruomenę surinkti senjorams vitaminų kraiteles, po ilgos žiemos suteikusias atgaivą kūnui ir sielai.
Senelių ašaros, kuriose spindėjo ne tik džiaugsmas sulaukus svečių, bet ir vienatvės skausmas paskatino mokyklos bendruomenę vieną rudens dieną atidaryti „Gerumo kavinukę“, kurios metu surinktos lėšos buvo skirtos senolių poreikiams patenkinti: vieni buvo aprūpinti vaistais, kitiems reikėjo naujos lentynos, puodų ar šiltesnio drabužio. Gražiausias pavasario šventes – šv. Velykas ir Motinos dieną visi sutiko pakylėti, nes saldi iniciatyva praturtino jau pamiltų senelių velykinius stalus, o tarp šventinio koncerto žiūrovų sėdinčių močiučių giedri žvilgsniai bylojo, kad senjorai tapo lyg šeimos nariai. Tad šiemetinės gerumo akcijos idėją – sukurti dokumentinį filmą apie savo senelius – iniciatyvos organizatoriai sutiko entuziastingai. Idėja buvo graži, bet iki jos rezultato buvo eita labai ilgai, nes filmo kūrėjai susidūrė su didele problema – senolių nenoru viešinti savo bėdų ir vienišos kasdienybės. Tik tada visi suprato, kokie pažeidžiami ir jautrūs yra mokyklos globotiniai, bet tuo pačiu ir stiprūs, nenorintys užkrauti savo rūpesčių kitiems, visas bėdas ir vargus linkę išgyventi vieni.
Dažnas savo gyvenimą lygina su kino filmu. Vieniems pavyksta sukurti spalvingą serialą, kitiems – prasmingą dokumentiką, tretiems – tik nebylųjį kiną. Būtent tokio kino herojai yra tie seneliai, kuriuos pavyko įkalbėti mintimis sugrįžti į jaunystę, papasakoti apie savo kasdienybę ir perduoti jaunimui ne vieną svarbią žinutę. Nebyliojo kino „GERUMAS“ premjera įvyko lapkričio 5 dieną. Filmą žiūrėjo įspūdingas skaičius žiūrovų: visa Litorinos mokyklos bendruomenė, Klaipėdos miesto vicemerė Lina Šukytė-Korsakė, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo ir sveikatos departamento Švietimo skyriaus patarėja Simona Šliogerienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Sipavičienė, socialiniai partneriai iš Klaipėdos Lions klubo, Maltos Ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos skyriaus, Lietuvos raudonojo kryžiaus Klaipėdos skyriaus, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, „Aitvaro“ gimnazijos, „Versmės“ ir „Vyturio“ progimnazijų, Klaipėdos technologijų mokymo centro, VšĮ „Ori senatvė“, Jazz fam Lindy hop klubo. Kino filmo metu veikė daugybė kavinukių, kurių pelnas buvo rekordinis – 1433 eurai! Už šiuos pinigus nebyliojo kino herojams bus nupirkta reikalingų daiktų, o vaikai nušvies senelių kasdienybę šiltais apsilankymais ir jaukiais pokalbiais.
Mokyklos bendruomenės ir prie jos prisijungusių socialinių partnerių gerumas, nuo kurio jautriai, bet galingai prasidėjo nauja tradicija – rūpinimasis pagalbos ir dėmesio stokojančiais seneliais – neliko nepastebėtas, iniciatyva „GERUMO LAUKNEŠĖLIS“ yra įtrauktas į Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos projektą „LIETUVOS GALIA“. Projektu siekiama didinti pilietinę galią, motyvuoti ir telkti aktyvius gerovės kūrėjus, nes dalinantis gerumo iniciatyvomis, galima įkvėpti ir kitus.