Delfinų terapijos centras jau gegužės mėnesį tikisi atidaryti net dvi naujas socialinių įgūdžių erdves

Delfinų terapijos centras jau gegužės mėnesį tikisi atidaryti net dvi naujas socialinių įgūdžių erdves
AA

Klaipėdos moterų Rotary klubo „Aditė“ aktyvių moterų dėka buvo surinktos reikiamos lėšos Lietuvos jūrų muziejaus Socialinių įgūdžių kambariams įrengti, kurie būtų pritaikyti autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų įgūdžių mokymui, lavinimui bei įtvirtinimui. 

delfinų terapijos edukacinis kambarys

Naujose erdvėse bus ugdomi svarbiausi įgūdžiai, reikalingi buityje – mokoma savarankiškai valgyti, savitvarkos ir higienos įgūdžių. Visos šios naujos paslaugos įrengtuose kambariuose bus teikiamos integratyviai – kartu su kompleksine delfinų asistuojama terapija.

"Socialinių įgūdžių kambarių įkūrimo procesą itin apsunkino Covid-19 situacija, kadangi dalies priemonių tiekimas/gamyba itin užtruko. Tačiau šiandien jau džiaugiamės pirmaisiais puikiais rezultatais", - rašo Lietuvos jūrų muziejus.

delfinų terapijos edukacinis kambarys

Dar metų pradžioje Delfinų terapijos centrą pasiekė kompensacinės priemonės valgymui ir buičiai, tai: specializuoti indai ir puodeliai, stalo įrankiai ir maisto ruošimo priemonės pritaikytos skirtingų asmenų poreikiams, įvairių formų puodeliai su snapeliais, šiaudeliais, rankenėlėmis, nevirstantys suapvalintu pasunkintu dugnu, o taip pat įvairių formų, aukštos kokybės ryškios melamino lėkštės su limpančiu prie stalo dugnu – saugiam naudojimui. Buvo įsigytos specialios medinės ir plastikinės pjaustymo lentelės su nerūdijančio plieno spygliukais (maisto produktų fiksavimui), plastikinės pjaustymo lentelės su pakeltais šonais ir keičiama trintuvės dalimi, peilių komplektas – minkštomis rankenomis ir pritaikytomis geležčių formomis, kurios padeda kompensuoti judesį, esant rankos mobilumo problemoms. Taip pat jau buvo įsigyti ir skirtingų stalo įrankių komplektai, pvz.: pasunkinti, storesniais, lenkiamais kotais šaukštai, peiliai ir šakutės, specializuoti laikikliai, kurie padeda pritvirtinti įrankį prie rankos ir lavina judesio tikslumą. Įsigyta įmontuojama buitinė technika, kuri užtikrins tėvelių ir vaikų puikų laiką gaminant kartu – dar tik pakeliui, o visą kambario idėją apjungiantis baldų konceptas parengtas ir vyksta pirkimo procedūros.

"Tikimės, kad jau gegužės mėnesį bus įkurtos net dvi socialinių įgūdžių erdvės – kambariai, kurie atkartos namų aplinką ir leis vaikams ugdyti šiuos svarbius įgūdžius. Viename kambaryje bus simuliacija su realiai veikiančia funkcionalia virtuve, o antrajame - svetainė bei poilsio kambariu.
Delfinų terapijos centras teikia kompleksines paslaugas, o praktikoje dažnai tenka pastebėti, kad įgūdžių ugdymas, lavinimas ir įtvirtinimas sekasi sudėtingiau. Todėl tikimasi, jog šie du svarbūs kambariai, atkartojantys namų aplinką padės dar labiau atliepti vaikų su negalia poreikius, o inovatyvios priemonės padidins vaikų motyvaciją mokytis", - rašo Lietuvos jūrų muziejus.

Reklama Ikona, uždaryti